• BIST
  1333.19
 • Dolar
  7,8852
 • Euro
  9,3902
 • Altın
  459,8100
0530 708 54 54
0530 708 54 54
27 Ocak 2018 Cumartesi 13:07:00 - Güncelleme:27 Ocak 2018 Cumartesi 14:06:00

Ali Koç: Aziz Yıldırım'ın, 'Yargıtay kararının bir önemi kalmamıştır' sözleri aday olmamda etkili oldu

Fenerbahçe Kulübü'ne başkan adayı olan Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu'nda bir konuşma yaptı.

Fenerbahçe Kulübü Başkan Adayı Ali Koç, sarı lacivertli kulübün Yüksek Divan Kurulu Olağan Toplantısında konuştu.

İşte Ali Koç'un açıklamaları:

"AZİZ YILDIRIM'IN SÖZLERİ ADAY OLMAMA NEDEN OLDU"

Bana göre sürdürülemez mali yapı ve kulübümüzün genel gidişatı adaylık konusunda tahminimden önce adım atmama neden oldu. Yargıtay kararının açıklanmasını neden beklemedin diyenler oldu. Yargıtay kararının açıklanmasından sonra sürecin bitmeyeceğini, Fenerbahçe'nin kaybedecek zamanı olmadığını bildiğim için aday olmaya karar verdim. Seçildiğimiz zaman bu haklı davamızı sonuna kadar savunacağımızı söylemek istiyorum. Başkanımızın Fenerbahçe Dergisi'nde yapmış olduğu "Tasarruflarımızda Yargıtay kararının bir önemi kalmamıştır" sözleri de adaylık kararımda etkili oldu.

"FİNANSAL BAĞIMSIZLIĞIMIZ KAYBEDEBİLİRİZ"

Bu açıklamalardan sonra da değerlendirmelerimi yaptım. Büyük finansal dengesizlik ve borç sarmalının devam ettiğini gördüğüm için böyle bir karar aldım. Finansal bağımsızlığımızı kaybedebiliriz. Mevcut durum, sürdürülebilir bir durum değildir. Mali durum açısından kaybedecek vaktimiz yok, yarın çok geç olabilir. Kazanmak için her yol mübah anlayışının olmadığı, çok sesli, katılımcı bir ortamda bu seçim sürecinin yaşanmasını ve ne olursa olsun kazanan Fenerbahçe'nin olmasını temenni ediyorum.

KULÜP PERSONELİNİN İŞTEN ÇIKARILACAĞI İDDİASINA YANIT

Biz seçildiğimiz zaman kulüp personelinin tamamını işten çıkartacağımız söyleniyor. İşine hakim hiçbir personelin kaygı duymasına gerek yok, böyle bir şey yok.

ENGELLİLER VE E-SPOR ŞUBELERİ AÇACAĞIZ

Seçildiğimiz zaman amatör şubeleri kapatacağımız söyleniyor, tam tersine iki şube daha eklemek istiyoruz. Engelliler şubesi ve E-Spor.

"TOPLU AİDAT ÖDEMESİ SAKINCALI BİR DURUM"

Üye yapılması ve yüksek sayıda üyelerimizin aidatlarının başkaları tarafından ödenmesi sakıncalı buluyorum. Bu süreçte, kulüp üyelerinin ailelerinin aidatlarının ödenmesi son derece sakıncalıdır.

"MEHMET ALİ AYDINLAR İLE GÖRÜŞMEDİM"

Sayın Mehmet Ali Aydınlar ile ekibimin görüştüğü yönünde bazı iddialar vardır, bu iddialar gerçek dışıdır. Kendisi ile ilgili 1 Kasım'da yaptığım basın toplantısında ne söylediysem bugün de aynı şeyler geçerlidir.

ŞEKİP MOSTUROĞLU, ALİ KOÇ'A SERT CEVAP VERDİ

Ali Koç'un kürsüde söyledikleri akabinden kürsüye çıkan Şekip Mosturoğlu salonda buz etkisi yaratan sözler kullandı. Mosturoğlu'nun sözlerinin akabinde tekrar kürsüye çıkan Ali Koç ise Mosturoğlu'na sert yanıtlar verdi.

Şekip Mosturoğlu'nun “Ali (Koç) bey, rica ediyorum; sponsorlu hesaplar, paralı twitter hesapları bunları kapattırın. Bunları sizin adınıza kim yapıyorsa size iyilik yapmıyor. Anamıza avradımıza küfrediyorlar… Ayrıca aynı noktadayım dediniz. Habertürk'te programa katıldığınızda 'Gözümün üstünde kaşım var, şahsi sevdam aileme zarar verecek' derken ne düşünüyordunuz? Şahsi davam benim aileme zarar verdi Ali Bey, ama ben hala devam ettim, düşmedim. Hep buradaydım.” sözüne cevap veren Ali Koç, keskin bir ifadeyle şöyle konuştu:

"SİZ BU FAKE İŞLERİNİ DAHA İYİ BİLİRSİNİZ"

Sayın Şekip Mosturoğlu, sen beni çok iyi tanırsın. Benim içim dışım bir. Söylenecek şeyleri üçüncü şahıslara söyletmem. Bana 'Hesapları kapatın' diyorsunuz. Şu odadaki bütün insanların içinde, söylediğini en iyi bilen sensin. Sakın ha bir daha beni fake hesaplarla itham etmeyin. Çünkü siz (Şekip Mosturoğlu) bu işleri benden çok daha iyi biliyorsunuz

"YA ÇİFT KİŞİLİĞİNİZ VAR..."

Gözlerinizin içine bakarak söylüyorum Şekip Bey. Kulüpte yoğun bir şekilde yeni üye kazandırma konusunda bir çalışma yok diyorsanız ya çift kişiliğiniz var ya da başka bir şey. Kulübe üye kazandırma konularını basının önünde söylemekten utanıyorum. Üye yapmak için 5 yılı geçmiş kongre üyelerimizin aile fertlerine odaklanıyorsunuz. Yok diyorsanız sizin haberiniz yok demeyeceğim çünkü bu konuda en çok çalışanlardan biri sizsiniz Şekip Bey.

Ben personelim oyunu satar demiyorum. Ama personel bu kadar seçim ortamına sokulursa asıl burada sapla samanı karıştırıyoruz. Ne gerek var bunlara, ailenin 2 bin liraya üye yapılmasına. Personellerimizi kulübün seçim yarışının dışında tutmamız lazım. İşini yapan personeller bu kulübe hizmet etmeye devam eder. Onları taraf seçmeye zorlamamalıyız.

"AYIP YAHU AYIP!"

Gözümüzün üstünde kaşımız varken, aslında 'O zaman kaçtın, şimdi niye döndün' demek istiyordun. Ben kaçmadım. Sen değil misin ailene, çocuğuna nasıl sahip çıktığımı anlatan? 3 Temmuz'dan sonra kaçtığımı ima etmeniz... Ayıp ya. Sakın ha sakın benim 3 Temmuz'dan sonra kaçtığımı ima etmeyin. Asıl vefasızlık budur. Ayrıldıktan sonra da elimden geleni yapmaya çalıştım. Sonra şartlar değişti, aday oldum.