0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Ağustos 2021 Perşembe 08:30:00 - Güncelleme:05 Ağustos 2021 Perşembe 08:30:00

Ülsere doğal çare: Altınmühür

'Altınmühür otu' mide sorunlarını geçiriyor, bağırsakları çalıştırarak sindirimi hızlandırıyor, ülser hastalarının şikayetini azaltıyor.

Bitkisel tedavi uzmanları altınmühür otunun özellikle mide, bağırsak ve sindirim için faydalı olduğunu dile getiriyor. Bu bitki aynı zamanda kronik yaralarda ve ülserde de etkilidir. Mantar hastalığına da iyi gelen altınmühür, özellikle kadınlarda karşılaşılan vajinal mantarın; aynı zamanda da pamukçukların iyileştirilmesinde etkin rol oynamaktadır. Göz yorgunluğu, göz kaşıntısı ya da kızarıklığı problemleriyle karşılaşan kişiler, bu otun çayını hazırlayarak, çayı pamuk yardımıyla gözlerine kompres uygulamalıdırlar. Altınmühür bitkisinin yapraklarından elde edilen lapa ise, ciltte görülen isilik ve benzeri alerjik problemlerin iyileştirilmesine katkıda bulunmaktadır.

ÇAYINI 10 GÜNDEN FAZLA İÇMEYİN

Altınmühür çayının hazırlanması için bir bardak suya karıştırılan bir tatlı kaşığı altınmühür otu, bu ölçülerde demlenerek günde dört sefer içilebilir. 10 günden sonra, bu çayın içilmesine ara verilmesi gerekir. Aksi takdirde, karaciğer üzerinde olumsuz etkiler ortaya çıkabilir.