0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Ağustos 2022 Cuma 09:30:00 - Güncelleme:26 Ağustos 2022 Cuma 09:30:00

Sıcak havalar öfke nöbetlerini tetikleyebilir

Öfkenin, her türlü engellenme, istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ve beklentilerin karşılıksız kalması gibi hallerde verilen doğal bir duygu türü

Öfkenin, her türlü engellenme, istenmeyen sonuçlarla karşılaşma ve beklentilerin karşılıksız kalması gibi hallerde verilen doğal bir duygu türü olduğunu belirten Uzman Klinik Psikolog Ayşe Sena Sarıdoğan, "Uzun süre kronik bir şekilde kişinin hayatını etkileyen öfke hali, kişide öfke kontrol bozukluğuna yol açarak depresyon ve anksiyeteyi beraberinde getirebilir. Bunlarla birlikte uyku problemleri, unutkanlıklar, kas ağrıları, yüksek tansiyon, baş ağrısı gibi problemler de yaşanabilir. Sıcak havalar da kişilerdeki öfke nöbetlerini tetikleyebilir" dedi. Öfkenin vücuda olumsuz etkileri olduğuna dikkat çeken Uzm. Klnk. Psk. Sarıdoğan, "Uzun süreler yani kronik bir şekilde kişinin hayatını etkileyen öfke hali, depresyon ve anksiyeteyi beraberinde getirebilir. Bunlarla birlikte, uyku problemleri, unutkanlıklar, kas ağrıları, yüksek tansiyon, baş ağrısı gibi problemler yaşayabilmektedir" açıklamasında bulundu.

Etiketler : Sıcak havalar öfke nöbetleri Klinik Psikolog Ayşe Sena Sarıdoğan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes