0530 708 54 54
0530 708 54 54
02 Mayıs 2022 Pazartesi 06:38:00 - Güncelleme:02 Mayıs 2022 Pazartesi 06:41:00

Meyve suyu ve gazlı içeceklerden uzak durun

Normal beslenmeye geçiş sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açabilir. Bayram itibarıyla su alımının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Diyetisyen Kübra Karakuş, "Çay-kahve gibi sıvılar susuzluk hissinizi azaltacaktır, bu sebeple minimum miktarda tüketmenizde fayda var. Meyve suyu, şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durun" diye konuştu.

Normal beslenmeye geçiş sindirim sistemi rahatsızlıklarına yol açabilir. Bayram itibarıyla su alımının yeniden düzenlenmesi gerektiğini söyleyen Diyetisyen Kübra Karakuş, "Çay-kahve gibi sıvılar susuzluk hissinizi azaltacaktır, bu sebeple minimum miktarda tüketmenizde fayda var. Meyve suyu, şekerli ve gazlı içeceklerden uzak durun" diye konuştu. Bayram kahvaltısı için de önerilerde bulunan Karakuş, kızartma ve kavurma gibi pişirme yöntemleri yerine fırın, ızgara, haşlama yöntemlerinin tercih edilmesi gerektiğini söyledi. Bayram boyunca, bol bol çiğ sebze tüketilmesini öneren Karakuş, "Bayram ziyaretlerinde ikram edilen şeker, çikolata gibi ürünlerden uzak durun. Bunlar yerine kendi ziyaretçilerinize de kuru meyveler ve çiğ kuruyemişler ikram edebilirsiniz" dedi.

Etiketler : Meyve suyu ve gazlı içecekler Diyetisyen Kübra Karakuş Çay-kahve
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX