0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Aralık 2021 Pazar 07:30:00 - Güncelleme:26 Aralık 2021 Pazar 07:30:00

Diyabetten kaynaklanan görme kayıpları sinsi ilerliyor

Uzmanlar diyabet hastalarının her yıl göz muayenesi olmalarını gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Ziya Kapran, "İlk başta diyabet nedeniyle gözün bozulduğu, tehlikede olduğu belli olmuyor.

Uzmanlar diyabet hastalarının her yıl göz muayenesi olmalarını gerektiğini belirtti. Prof. Dr. Ziya Kapran, "İlk başta diyabet nedeniyle gözün bozulduğu, tehlikede olduğu belli olmuyor. Diyabet sinsi bir hastalık, görme kaybı olduğunda geri getirmek mümkün değil. İlk dönemlerde yakalayabilirsek çok etkili tedavilerimiz var" dedi. İlaçları göze enjekte edebildiklerini, lazer tedavileri olduğunu vurgulayan Kapran, gözün sızdıran damarlarını düzeltebildiklerini aktardı. Bazen hastaların göz kanaması şikayetiyle geldiğine dikkati çeken Kapran, çok geç kalındığı durumlarda son çare olarak ameliyat yaptıklarını anlattı.

Etiketler : örme kayıpları Prof. Dr. Ziya Kapran diyabet hastaları
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream ======= >>>>>>> Stashed changes