0530 708 54 54
0530 708 54 54
22 Mayıs 2019 Çarşamba 08:00:00 - Güncelleme:22 Mayıs 2019 Çarşamba 08:00:00

Alzheimer'ı önleyen altın baharat

Zerdeçalla hazırlanan kür, beyin hücrelerini güçlendirip hafızayı kuvvetlendiriyor. Uzun süreli kullanımda alzheimer oluşumunu önlüyor.  

Hindistan’da 2500 yılı aşkın süredir kullanılan zerdeçal, 'altın baharat' olarak adlandırılıyor. Daha yaygın olarak toz şeklinde bulunan zerdeçal, tropik bir bitki olan “Curcuma Longa”dan elde edilir. Hintsafranı olarak da bilinen baharatın içinde bulunan bir alaşım, beynin tedavi ve iyileşme sürecinin bir parçası olduğu düşünülen sinir hücrelerinin büyümesini sağlıyor. Bu sayede alzheimer oluşumunu önleyen zerdeçal, beyin fonksiyonlarını güçlendirerek, hafızayı kuvvetlendiriyor. Fitoterapi uzmanları Alzheimer riskini azaltmak için zerdeçal kürünü öneriyor. 

BİR TATLI KAŞIĞI YETER 

Uzmanlar kür tarifini şu şekilde veriyor: 'Bir tatlı kaşığı zerdeçal, bir çay kaşığı karabiber, bir yemek kaşığı saf sızma zeytinyağını karıştırın. Günde 3 kez yemek aralarında yiyin. Bu kür sayesinde alzheimer'a karşı etkin bir koruma sağlarsınız. Kürle yetinmeyin, beslenmenizde zerdeçala daha çok yer verin. Örneğin, yemeklerinizde kullanabilir, yoğurdun içine katabilirsiniz.' 

KARACİĞERİ GÜÇLENDİRİR

Zerdeçal gastrointestinal sistemde oluşan doluluk hissi ve yemeklerden sonra artan gaz problemlerinin giderilmesine yardımcı olur.  Mideyi kuvvetlendirir ve hazmı kolaylaştırır.  Karaciğeri güçlendirir, karaciğer içindeki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.  Soğuk algınlığı ve astımda faydalıdır.  Vücutta biriken zehirli maddelerin atılmasına yardımcı olur.  Sinirleri uyarır ve iltihap gidericidir.  Doğal bir antiseptik ve antibakteriyeldir. Kesiklerin ve yanıkların dezenfekte edilmesinde faydalı olabilir.  Safra akışını artırıcı etkisi nedeniyle yağlı gıdaların sindirilmesinde etkilidir. 

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX