0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mayıs 2022 Cumartesi 08:30:00 - Güncelleme:28 Mayıs 2022 Cumartesi 08:30:00

Ailelere “Birlikte Yol Alma” tavsiyesi

Küreselleşmeyle beraber dünya gençliğinin de önemli bir dönüşümden geçtiğini belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gençlerin küreselleşmenin de etkisiyle kısa yoldan köşeyi dönme anlayışına yöneldiğine dikkat çekiyor.

Küreselleşmeyle beraber dünya gençliğinin de önemli bir dönüşümden geçtiğini belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, gençlerin küreselleşmenin de etkisiyle kısa yoldan köşeyi dönme anlayışına yöneldiğine dikkat çekiyor. Anne ve babalara da tavsiyede bulunan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Anne ve babaların yapacağı şey baskı, korku yöntemiyle değil, iyi davranışları pekiştirme yöntemiyle hareket etmeleri. Bizler buna çocuğu karşımıza alıp düzeltmek değil, yanımıza alıp birlikte yürüme yöntemi diyoruz. Birlikte yol alma yöntemi diyoruz. Bu yöntemi kullanırsak gençlerin kendi kültürel değerlerimize ve etik değerlerimizle barışık olmalarını sağlar, aynı zamanda da onları bu çağı yakalamış gençler yapabiliriz" diye konuştu.

Etiketler : Birlikte Yol Alma Prof. Dr. Nevzat Tarhan Anne ve babalar
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX