0530 708 54 54
0530 708 54 54
01 Nisan 2022 Cuma 13:29:00 - Güncelleme:01 Nisan 2022 Cuma 13:47:00

20 yaş dişleri çekilmezse eklem problemleri oluşabilir

Uzmanlar, en beklenmeyen zamanda şişlik, apse veya iltihap yaparak şiddetli ağrılarla kendini belli eden 20 yaş dişleri için mutlaka ağrı veya apse oluşmadan önce bir diş hekimine başvurulması gerektiğini bildirdi.

Uzmanlar, en beklenmeyen zamanda şişlik, apse veya iltihap yaparak şiddetli ağrılarla kendini belli eden 20 yaş dişleri için mutlaka ağrı veya apse oluşmadan önce bir diş hekimine başvurulması gerektiğini bildirdi. Ortodonti Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Oğuz Öztoprak, "Dişlerimiz, çapraşık sindirim ve çiğneme bozuklukları oluşturuyor. Düzgün çiğneyebilme doğru öğütme işlemi için oldukça önemli. Örtülü kalan 20'lik dişler ise eğer çıkmazsa diğer dişlere baskı yaparak çapraşıklığa sebep olabilir. 20 yaş dişleri çekilmediği zaman ciddi eklem problemleri oluşabilir. Ayrıca, çıkamayan veya yarısı çıkan dişlerin komşu dişlere zarar vermesi, besin artıklarından dolayı koku yapması ve kemikte kist oluşturması sonucu çene cerrahisi uzmanları bu dişleri haklı olarak almak istemektedirler" dedi.

Etiketler : 20 yaş dişleri Prof. Dr. Mehmet Oğuz Öztoprak Uzmanlar şişlik apse
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes