0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
01 Mayıs 2022 Pazar 07:47:00 - Güncelleme:01 Mayıs 2022 Pazar 07:53:00

Tatlı tercihiniz sütlülerden yana olsun

Ramazan ayında oruç dolayısıyla değişen beslenme alışkanlığı sonucu metabolizmanın yavaşladığına dikkat çeken Prof. Dr. Canan Hecer bu yüzden sağlık acısından normal beslenme alışkanlığına geçiş sürecinin dengeli olması gerektiğini vurguladı.

Ramazan ayında oruç dolayısıyla değişen beslenme alışkanlığı sonucu metabolizmanın yavaşladığına dikkat çeken Prof. Dr. Canan Hecer bu yüzden sağlık acısından normal beslenme alışkanlığına geçiş sürecinin dengeli olması gerektiğini vurguladı. Bir ay boyunca oruç tutanlar için iftar ve sahur olmak üzere iki öğün olarak alışılan beslenme alışkanlığı sonrası normal düzene geçişte dikkat edilmesi gerekilenler konusunda Prof. Dr. Canan Hecer, "Metabolizmamız bu süreçte yavaşladı. Bu yüzden tekrar eski düzene geçişte dengeli beslenmeye daha çok dikkat etmeliyiz" dedi. Bayram için ise sağlık açısından tatlı uyarısında bulunan Prof. Dr. Canan Hecer en iyi seçeneğin meyve olduğunu fakat illa tatlı tüketilecekse de ya sütlü ya da ev yapımı tatlı seçeneğinin tercih edilmesi gerektiğini söyledi.

Etiketler : Tatlı tercihiniz Prof. Dr. Canan Hecer sütlülerden yana olsun
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX