• BIST
  1330.87
 • Dolar
  7,8228
 • Euro
  9,5024
 • Altın
  461,4450
0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Ocak 2019 Çarşamba 08:00:00 - Güncelleme:30 Ocak 2019 Çarşamba 09:33:00

Mağdur etti muhatap olmadı

Temmuz ayında, Beyoğlu'nda 5 katlı binanın çökmesinin nedeni olarak, Arda Turan'ın otel yapacağı arsadaki kazı çalışması gösterilmişti. Ölümden dönen ev sahipleri, 'Arda maddi zararımızı karşılamadı, muhatap bulamıyoruz' diyerek mahkemeye başvurdu.  

İstanbul Beyoğlu'nda bulunan bir bina geçtiğimiz aylarda yıkıldı. Binanın yan tarafında bulunan boş arazide iddiaya göre ünlü futbolcu Arda Turan otel yaptıracaktı. Yine iddiaya göre söz konusu otelin yapımı için usullere uygun olmayan ve doğa şartlarının fazlaca hasar verdiği yerde usulsüz şekilde kazı yapılmıştı. 

EVDEN KAÇMIŞLARDI

Bu nedenle yıkılan binanın yan tarafında bulunan istinat duvarı çökerek Orhan D. ve ailesinin oturduğu binada çatlaklar meydana geldi. Genç adam meydana gelen çatlaklar sonrası otel inşaatı çalışanlarının yanına giderek durumu anlattığında, oturduğu binanın da yıkılacağını, tehlike altında olduğunu öğrendi. Yeniden daireye girdiğinde genç adam, binanın sallanmaya başlaması üzerine eşini ve çocuklarını da alarak evden kaçtı. 

KİMSEYE ULAŞAMADILAR

Genç adam ve ailesi diğer komşularını da uyararak bina sallandığı için terk etmelerini söyledi ve birlikte binayı tahliye ettiler. Tahliye sırasında bina sallantıya dayanamayarak çöktü. İnşaat sahipleri Arda Turan ve kardeşi Okan Turan, binanın yıkılması sonrası başka bir binanın yıkılmasına neden olduğu gerekçesiyle savcılığa ihbar edildi. 5 katlı binada ikamet eden aileler Turan ailesinden zararlarını gidermesini istedi fakat buna rağmen ailelerin iddiasına göre olayla ilgili bir muhatap bulamadılar. 

SAVCILIĞA GİTTİLER

Turan ailesinin otel inşaatını yapmak için gerekli tedbiri almayarak diğer şahısların ikametlerini zarara uğrattığı ileri sürülerek durum İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na ihbar edildi. Mağdur aileler, ifadelerinde temel atmak için boş arazide kimyasal bir patlama meydana geldiği ve ailelerin şans eseri olaydan yara almadan kurtulduklarını anlattı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.  

DURUŞMA BUGÜN

Başakşehirspor'da top koşturan Arda Turan'ın popçu Berkay’la olan davasının duruşması bugün yapılacak. İddianamede, Arda Turan hakkında “Cinsel taciz”, “Kasten yaralama”, “Korku, kaygı veya panik yaratabilecek tarzda silahla ateş etme”, “Ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma, taşıma veya bulundurma” suçlarından 12 yıl 6 aya kadar hapis cezası isteniyor.