0530 708 54 54
0530 708 54 54
07 Ağustos 2021 Cumartesi 16:30:00 - Güncelleme:07 Ağustos 2021 Cumartesi 16:30:00

Arif Sağ: Eski yönetim geri gelsin!

Arif Sağ, MESAM'da Orhan Gencebay'ın 'manevi oğlum' dediği Recep Ergül'ün başkan seçilmesi kararının iptali için mahkemeye başvurdu. Genel Kurul'da alınan kararların hukuka aykırı olduğunu iddia eden eski başkan Sağ, önceki yönetimin yeniden görevlendirilmesini talep etti.

MESAM'ın tartışmalı geçen 16. Olağan Genel Kurulu 30 Haziran'da gerçekleşti. Olağan Genel Kurulu'na bin 350 üye katıldı. İddiaya göre Arif Sağ'ın başkanlığını yaptığı eski yönetim kurulunun 2 yıllık dönemini anlatan faaliyet raporu, genel kurul salonunda okunmadan ibra oylaması yapıldı. Genel kurulda Cahit Berkay, Sümer Ezgü ile Recep Ergül yarıştı. Yönetim Kurulu seçimlerini ise Orhan Gencebay'ın 'manevi oğlum' dediği Recep Ergül kazandı.

HUKUKA AYKIRI BİR SEÇİM

Eski başkan Arif Sağ, MESAM 16. Olağan Genel Kurulu'nun hukuka aykırı olarak toplandığını ve alınan kararların iptali için dava açtı. İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi'ne açılan davaya göre, seçime hukuka aykırı olarak seçilen bir kısım üyelerin lehine bir genel kurulun gerçekleşmesine zemin hazırlanarak girildi. Böylelikle Arif Sağ'ın başkanlığındaki yönetim kurulunun seçime girmesi engellendi ve hukuka aykırı olarak yapılan bir seçimle üst kurullar belirlendi. Sağ, önceki yönetim kurulunun ibra edilmemesi (aklanmaması) kararının iptal edilerek yeniden görevlendirilmesini talep etti.

NESLİHAN KESKIN

Etiketler : Arif Sağ mesam orhan gencebay magazin
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX