0530 708 54 54
0530 708 54 54
01 Ekim 2021 Cuma 00:47:00 - Güncelleme:01 Ekim 2021 Cuma 00:47:00

Yayıncı Tevfik Rauf Baysal vefat etti

Kaynak: AA

ABONE OL

Hayy Kitap'ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Tevfik Rauf Baysal, COVID-19 nedeniyle tedavi gördüğü hastanede 53 yaşında hayatını kaybetti. İletişim Başkanı Altun, merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diledi.

Baysal'ın vefatı, Türkiye Yayıncılar Birliğinin sosyal medya hesabından "Üyemiz, Hayy Kitap'ın sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni Tevfik Rauf Baysal vefat etmiştir. Tüm sevenlerine, ailesine ve yayıncılık dünyasına başsağlığı dileriz." ifadeleriyle duyuruldu.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Hayy Kitap'ın sahibi Rauf Baysal'ın vefat haberini üzüntüyle öğrendim. Kendisi sevilen, sayılan ve yayıncılık dünyası için kıymetli bir isimdi. Merhuma Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine başsağlığı diliyorum." dedi.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz da Baysal'ın vefatının ardından, "Rauf Baysal tanıdığım en ilkeli, ahlak sahibi insanlardandı. Hayy Kitap ile yayıncılığa yeni bir seviye getirdi. Şeyh ile Hükümdar onun teşvikleriyle ortaya çıkmıştı. Rabb'im gani gani rahmet eylesin, eşi ve bebeğine şifalar nasip etsin." açıklamasında bulundu.

Yönetmen Semih Kaplanoğlu da "Kuşadası'ndan komşumuz, İzmir Atatürk Lisesi'nde öğretmenim Haluk Baysal'ın oğlu sevgili arkadaşımız Rauf Baysal'ı kaybettik. Onu sıcak gülümsemesi ile hatırlayacağız. Nur içinde yatsın mekanı cennet olsun." ifadelerini kullandı.

Yazar Leyla İpekçi ise "Ah Rauf Baysal, 1990'lardan beri gazetecilik yıllarımdan yayıncılık yıllarıma, yazarlıktan editörlüğe, yaz ramazanlarında nice sofralara, atalar tohumu organik tarım kimsenin derdi değilken Buğday Derneğinde toplantıdan toplantıya... Birlikte kitaplar da yaptık. Mekanın cennet olsun." paylaşımını yaptı.

Etiketler : Rauf Baysal Yazar Leyla İpekçi Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Yayıncı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX