0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Aralık 2022 Pazartesi 17:06:00 - Güncelleme:05 Aralık 2022 Pazartesi 17:06:00

Türkiye, Sudan'da "çerçeve anlaşma" imzalanmasını memnuniyetle karşıladı

Kaynak: AA

ABONE OL

Dışişleri Bakanlığı, Sudan'da "çerçeve anlaşma" imzalanmasını memnuniyetle karşıladıklarını bildirdi.

Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, söz konusu anlaşmanın Sudan halkının beklentilerini karşılayacak ve tüm kesimleri kapsayacak şekilde hayata geçirilmesinin temenni edildiği belirtildi.

Çerçeve anlaşma imzalanmasından dolayı memnuniyet duyulduğu vurgulanan açıklamada, "Sudan'da barış, refah ve istikrarın tesisine önem atfediyoruz. Bugüne kadar olduğu gibi Sudan'ın ve Sudanlı kardeşlerimizin yanında yer almaya devam edeceğiz." ifadelerine yer verildi.

Ordu yönetiminde bulunan, bir yılı aşkın süredir siyasi krizin yaşandığı Sudan'da asker ile siviller arasında yeni geçiş dönemini başlatacak, sivil hükümet ve demokratik seçimlerin yolunu açacak "çerçeve anlaşma", uluslararası ve bölgesel katılımla bugün başkent Hartum'da imzalanmıştı.

Etiketler : dışişleri bakanlığı sudan çerçeve anlaşma
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX