0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Nisan 2020 Perşembe 17:17:00 - Güncelleme:30 Nisan 2020 Perşembe 17:19:00

Trump'tan Selman'a tehdit telefonu! Dostların arası açılıyor mu?

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı arayarak petrol üretimi konusunda ültimatom verdiği ortaya çıktı. Reurters'ın iddiasına göre Trump, görüşme sırasında Selman'ı ABD askerlerini Suudi Arabistan'dan çekmekle tehdit etti.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ı telefonla arayarak ültimatom verdiği öğrenildi.

Trump'ın, Bin Selman'ı ABD askerlerini Suudi Arabistan'dan çekmekle tehdit ettiği öne sürüldü.

"ABD ASKERLERİNİ ÇEKECEK YASAYA ENGEL OLMAM" TEHDİDİ

Reuters'ın aktardığı habere göre, 2 Nisan'da yaptıkları telefon görüşmesinde Trump, Muhammed bin Selman'a eğer petrol üretimini azaltmazlarsa, ABD askerlerini Suudi Arabistan'dan çekecek yasanın kabul edilmesine engel olmayacağını söyledi.

GÖRÜŞMEDEN SONRA ÜRETİM KISITLANDI

Bu görüşmeden bir süre sonra Suudi Arabistan, petrol üretimini kısıtlamıştı.

Ancak bu kısıtlamaya rağmen ham petrol fiyatları düşüşünü sürdürmüş, bir süre sonra da ham petrolün varil fiyatı sıfır doların altına inmişti.

Etiketler : trump selman abd suudi arabistan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes