0530 708 54 54
0530 708 54 54
05 Ocak 2022 Çarşamba 00:43:00 - Güncelleme:05 Ocak 2022 Çarşamba 00:44:00

TBMM Başkanı Şentop'tan Kılıçdaroğlu'na tepki

Kaynak: AA

ABONE OL

TBMM Başkanı Şentop, "Kanun teklifini geri çek" diyen Kılıçdaroğlu'na "Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin TBMM Başkanına herhangi bir müdahale yetkisi tanımadığını bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum" diyerek tepki gösterdi.

TBMM Başkanı Mustafa Şentop, partisinin grup toplantısında kendisini hedef alan eleştirileri nedeniyle CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na tepki gösterdi.

Şentop, yaptığı yazılı açıklamada Kılıçdaroğlu'nun şu sözlerine cevap verdi:

"Türkiye Denizcilik İşletmeleri Anonim Şirketi ve Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demir Yolları İşletmesi Genel Müdürlüğü'ne ait bazı limanları ihale ile almışlar. Kimisi 20 yıl, 30 yıl. Şimdi bir kanun getiriyorlar. TBMM'nin çıkaracağı bir kanunla bütün süreleri 49 yıla çıkarıyorlar. Bu ne demektir? Özellikle bu lafım TBMM'yi yöneten ve başkanı olan kişiye, TBMM'yi bir avuç insanın yolsuzluğuna malzeme edemezsin. O kanun teklifini geri çek, TBMM böyle bir ayıbı kaldıramaz."

"SORUMLULUKTAN UZAK BU İFADELERİ ESEFLE KARŞILIYORUM"

Kılıçdaroğlu'na tepki gösteren Şentop, açıklamasında şu sözlere yer verdi:

"8 yılı SSK Genel Müdürlüğü, 8 yılı Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliğinde geçmiş olmak üzere 19 yıl milletvekilliği, yaklaşık 3 yıl Grup Başkanvekilliği ve 11 yıldır Genel Başkanlık yapan bir kişinin, TBMM'de komisyon çalışmaları tamamlanmış ve Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin kabul veya reddedilmesiyle ilgili olarak Anayasa'nın ve İçtüzüğün TBMM Başkanına herhangi bir müdahale yetkisi tanımadığını bilmiyor olmasını hayretle karşılıyorum.

Genel Kurul aşamasına gelmiş bir kanun teklifinin geri çekilmesini TBMM Başkanından talep etmenin, Yüce Meclis'in ruhuna ve demokrasinin özüne hakaret olduğunu bilmemek, bu kadar yıldır milletvekili olarak görev yapan kişiye yakışmayan bir tavır ve bilgisizlik hali olduğundan anlaşılması güç bir durumdur. Kamuoyunu yanıltıcı, sorumluluktan uzak bu ifadeleri esefle karşılıyorum."

Etiketler : tbmm türkiye genel kurul meclis
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes