• BIST
  1060.59
 • Dolar
  7,2916
 • Euro
  8,5355
 • Altın
  477,1490
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
15 Kasım 2019 Cuma 09:10:00 - Güncelleme:15 Kasım 2019 Cuma 09:11:00

Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları listesi haberimizde: Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları açıklandı!

Sağlık Bakanlığı atama kurası sonuçları açıklandı mı? sorusunun yanıtı arana motorlarında yoğun olarak araştırılıyordu. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası bugün yapıldı. Sağlık Bakanlığı atama kurası için başvurular 23 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında alındı. Başvuruda bulunan adaylar heyecanla atama kura sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları belli oldu. Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları listesi haberimizde yer alıyor..

Sağlık Bakanlığı atama kurası için heyecanlı bekleyiş sona erdi. Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası bugün gerçekleşecek. Sağlık Bakanlığı atama kurası için başvurular 23 Ekim - 30 Ekim tarihleri arasında alındı. Başvuruda bulunan adaylar heyecanla atama kura sonuçlarının açıklanmasını bekliyor. Sağlık Bakanlığı atama kurası saat kaçta? Sağlık Bakanlığı atama kura sonuçları ne zaman açıklanacak? sorularının yanıtı haberimizde yer alıyor.

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

SAĞLIK BAKANLIĞI KURA SONUÇLARI LİSTESİ İÇİN TIKLAYINIZ.

 

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI SAAT KAÇTA?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası bugün saat 10:00'da Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Konferans Salonunda Noter Huzurunda çekildi. Genel kura ile yerleşmek istediğini belirten adaylar, tercihlerine yerleşememesi halinde boş kalan münhallere genel kura ile yerleştirildi. 

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI NE ZAMAN AÇIKLANDI MI?

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü 2019 Yılı 3. Dönem İlk Defa ve Yeniden Atama Kurası sonuçları açıklandı.

SAĞLIK BAKANLIĞI ATAMA KURASI SORGULAMA EKRANI

 

 

GENEL BAŞVURU ŞARTLARI

1) Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır.

2) Kura yeri ve saati (www.yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinden ilan edilecektir.

3) Adaylar PBS üzerinden başvurusunu kesinleştirdikten sonra başvuru belgesini imzalayarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir.

4) Elden yapılacak teslimler, bizzat başvuru sahibi tarafından veya noterlerce vekâlet verilen kişiler tarafından yapılacaktır. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.

5) Gönderilen belgelerin hangi sebeple olursa olsun Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

6) Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 05 Kasım 2019 Salı – 11 Kasım 2019 Pazartesi saat 18:00’ e kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilirler. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar.

7) Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97 inci maddesindeki süreler dikkate alınır. Ancak, bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

8) Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların atama tebligatında, adayın başvuruda belirttiği adres esas alınacaktır.

9) Kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşenler, kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle tekrar kuraya başvuramayacaklardır.

10) İlan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuruları sehven kabul edilip kura ile yerleştirilmiş olanların atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

2019 YILI 3. DÖNEM İLK DEFA YENİDEN ATAMA KURASI BAŞVURU ŞARTLARI NELER? 

1) Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

2) Kura tarihi itibariyle 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabipler, (65 yaşını doldurmayan hekimler ilan edilen diğer açıktan atama kuralarına başvuru yapabilmektedirler.)

3) 65 yaşını doldurmuş olması nedeniyle resen emekli edilerek sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden tabip ve uzman tabipler bu kuraya başvurabileceklerdir.

4) Yukarıdaki şartları taşımayanların kura başvuruları kabul edilmeyecektir.