• BIST
  1083.83
 • Dolar
  7,3631
 • Euro
  8,7169
 • Altın
  460,1120
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
23 Ekim 2019 Çarşamba 09:17:00 - Güncelleme:23 Ekim 2019 Çarşamba 09:18:00

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası 2019 ne zaman? Sağlık Bakanlığı PBS atama başvuru sayfası

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası ne zaman? sorusunun yanıtı yoğun olarak araştırılıyor. PBS yeniden atama başvuru ekranı, yoğun ilgi görüyor. Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabiplerin yeniden istihdamının sağlanmasına yönelik olarak yerleştirme yapılacak. Yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak. Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurasına başvurmak isteyenler, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılacağını öğrenmek istiyor. Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası ile ilgili detaylar haberimiz içerisinde yer alıyor...

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası yapılıyor. Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası ne zaman? Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası başvuruları ne zaman ve nasıl yapılır? sorularının yanıtı merak ediliyor. Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabiplerin yeniden istihdamının sağlanmasına yönelik olarak yerleştirme yapılacak. Yerleştirme işlemleri, ilan edilen takvim çerçevesinde noter tarafından bilgisayar ortamında kura ile yapılacak. Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası ile ilgili detaylar ve PBS yeniden atama başvuru ekranı haberimiz içerisinde yer alıyor.

MEMUR ALIMI İLANLARI İÇİN TIKLAYINIZ.
 

SAĞLIK BAKANLIĞI YENİDEN ATAMA KURASI BAŞVURULARI NE ZAMAN, NASIL?

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama başvuruları, 23 Ekim 2019 Çarşamba günü başlıyor, 30 Ekim 2019 Çarşamba günü saat 18:00'de sona eriyor. Başvuru ekranlarının son geliş tarihi olarak ise 04 Kasım 2019 Pazartesi günü belirlendi. Kura başvuruları Personel Bilgi Sistemi (PBS) üzerinden yapılacaktır. Adaylar PBS üzerinden başvurusunu kesinleştirdikten sonra başvuru belgesini imzalayarak ilan edilen takvim çerçevesinde T.C. Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Şubesi Bilkent Yerleşkesi Üniversiteler Mahallesi Dumlupınar Bulvarı 6001 Cad. No:9 06800 Çankaya/ANKARA adresinde olacak şekilde kargo ile gönderecekler ya da elden teslim edeceklerdir.

Elden yapılacak teslimler, bizzat başvuru sahibi tarafından veya noterlerce vekâlet verilen kişiler tarafından yapılacaktır. Aksi takdirde evrak teslim alınmayacaktır.

Gönderilen belgelerin hangi sebeple olursa olsun Sağlık Bakanlığına vaktinde ulaşmaması halinde sorumluluk başvuru sahibine aittir.

Kura başvurusunda bulunup başvurusunu iptal ettirmek isteyenler, 05 Kasım 2019 Salı – 11 Kasım 2019 Pazartesi saat 18:00’ e kadar PBS üzerinden elektronik ortamda kura başvurusunu iptal edebilirler. Kura başvurusunu iptal ettirenler bu kuraya yeniden başvuruda bulunamazlar.

Devlet memurluğundan çekilen ve çekilmiş sayılanların yeniden atanmalarında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 97 inci maddesindeki süreler dikkate alınır. Ancak, bu durumda olanlardan, kura son başvuru tarihi itibari ile engel hallerinin bitimine 1 ay kalmış olanların başvuruları kabul edilecektir.

Sağlık Bakanlığı kadrolarına yerleşen adayların atama tebligatında, adayın başvuruda belirttiği adres esas alınacaktır.

Kura sonucu herhangi bir kadro veya pozisyona yerleşenler, kura sonuçlarının ilanından itibaren bir yıl süreyle tekrar kuraya başvuramayacaklardır.

İlan metninde belirtilen şartlara uymayan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir. Başvuruları sehven kabul edilip kura ile yerleştirilmiş olanların atamaları yapılmayacak, atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.

SAĞLIK BAKANLIĞI YENİDEN ATAMA KURASI NE ZAMAN? 

Sağlık Bakanlığı 65-72 yaş yeniden atama kurası 14 Kasım 2019 Perşembe günü yapılacak. Kura, yeri ve saati (https://yhgm.saglik.gov.tr) internet adresinde ilan edilecektir.

KURAYA BAŞVURABİLECEK ADAYLAR VE ARANAN ŞARTLAR

Adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen genel şartları taşımaları gerekmektedir.

Kura tarihi itibariyle 65 yaşını doldurmuş ve 72 yaşından gün almamış olup daha önce Sağlık Bakanlığı veya bağlı kuruluşlarında çalışmış olan tabip ve uzman tabipler, (65 yaşını doldurmayan hekimler ilan edilen diğer açıktan atama kuralarına başvuru yapabilmektedirler.)

65 yaşını doldurmuş olması nedeniyle resen emekli edilerek sözleşmeli aile hekimi olarak görevine devam eden tabip ve uzman tabipler bu kuraya başvurabileceklerdir.

Yukarıdaki şartları taşımayanların kura başvuruları kabul edilmeyecektir.


ATAMAYA ESAS İSTENEN BELGELER

Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adayların atama işlemlerinin tamamlanması için aşağıda belirtilen atamaya esas belgeler başvuru dilekçeleri ile birlikte; ilan edilen takvim çerçevesinde yerleştikleri kurumun ekte belirtilen adresinde olacak şekilde kargo ile gönderilecek veya elden teslim edilecektir.

Adli sicil durumunu beyan eden imzalı dilekçe.

Askerlikle ilişiklerinin olmadığına dair durumunu beyan eden imzalı dilekçe. (Bakaya olanların atamaları yapılmayacaktır)

Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmadığını beyan eden imzalı dilekçe.

Vesikalık fotoğraf. (son altı ay içerisinde çekilmiş 6 adet)

Mal bildirim formu.

Diğer kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapmakta iken görevlerinden ayrılmış olanların, en son çalıştıkları kurumlarından alacakları onaylı hizmet cetveli.

Kamu kurum ve kuruluşlarında sözleşmeli çalışanlar ve özel sağlık tesislerinde çalışanlar kurumlarıyla ilişiklerinin kesildiğine dair belge.

657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A)
8. alt bendi “Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak.” hükmü gereğince, Kura sonrasında Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlar kadrolarına yerleşen adaylar hakkında güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacak olup güvenlik soruşturmaları ve/veya arşiv araştırmaları sonuçlandıktan sonra atamaları yapılacaktır. Güvenlik soruşturması olumsuz sonuçlananların ataması yapılmayacak, yapılmış olsa dahi iptal edilecektir.