0530 708 54 54
0530 708 54 54
29 Mayıs 2019 Çarşamba 07:18:00 - Güncelleme:29 Mayıs 2019 Çarşamba 08:34:00

Derecik’ten de vuruldular, İşte ''Pençe'' harekatında son durum

Terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki Hakurk’ta bulunan terör inlerine yönelik Pençe Harekatı devam ediyor. Dün Pençe Harekatı kapsamında 9 terörist öldürülmüştü. PKK’nın çok sayıda mağarası da ele geçirildi. Mağara ve sığınaklarda patlayıcılar ele geçiriliyor.

Terör örgütü PKK’ya yönelik sınır ötesinde düzenlenen Pençe Harekatı’yla terör yuvaları dağıtılıyor. Harekata ilk gün savaş uçakları, ATAK’lar, İHA ve SİHA’lar ile komando birlikleri katılmıştı. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve kuvvet komutanları tarafından Silahlı Kuvvetler Komuta ve Harekat Merkezi'nden gece boyunca sevk ve idare edilen kara harekatı adım adım ilerliyor. 

DERECİK’TEN DE VURULDULAR

Hakurk’taki terör yuvalarına yönelik düzenlenen operasyona, Bitlis’in Tatvan ilçesindeki 10. Komando Tugayı ile Hakkari Dağ ve Komando Tugay Komutanlığı emrindeki askerler katılırken, Derecik ilçesindeki askeri birlikler tarafından da ateş destek vasıtalarıyla PKK hedefleri vuruldu. Öte yandan, ‘Pençe’ operasyonu nedeniyle Yüksekova ilçesinden de bir askeri konvoy sınıra sevk edildi.

8 BÖLMELİ SIĞINAKTA DOÇKA MERMİLERİ, PATLAYICILAR

Milli Savunma Bakanlığı'nca 'Pençe' harekatında, PKK'lı teröristlerin kullandığı 5 mağara ve sığınağın tespit edildiği belirtildi. Buralarda ele geçirilen, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan 400 metrelik kablo, 1000'den fazla doçka uçaksavar mermisi, çeşitli çaplarda 11 havan mühimmatı ile yaşam malzemelerinin imha edildiği açıklandı. Harekat kapsamında, Hakurk'ta PKK'lı teröristlerin 8 bölmeli sığınağı da tespit edildi. Buralarda bulunan el yapımı patlayıcı malzemeleri, tuzaklı el yapımı patlayıcılar, roket mühimmatı ve yaşam malzemelerinin de imha edildiği kaydedildi.

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX