• BIST
  1325.29
 • Dolar
  7,8236
 • Euro
  9,4683
 • Altın
  455,3100
0530 708 54 54
0530 708 54 54
07 Kasım 2017 Salı 10:55:00 - Güncelleme:07 Kasım 2017 Salı 11:36:00

Off shore hesap iddiaları Başbakan Yıldırım'dan belgeli cevap

Başbakan Yıldırım, çocuklarının ticari faaliyetleri faaliyetleriyle ilgili ortada gizli bir şeyin olmadığını söyledi.

Burada gazetecilerin sorularını yanıtlayan Başbakan, çocuklarının off shore hesapları olduğu iddialarının sorulması üzerine konuya açıklık getirdi.

DEVLETLE İŞ YAPMAYACAKSINIZ UYARISI

Siyasete girdiği zaman çocuklarına özellikle devletle iş yapmamaları konusunda uyarılarda bulunduğunu ifade eden Başbakan Yıldırım, "Dolayısıyla onlar kendi işini yapıyor, ben kendi işimi yapıyorum" dedi.

"GİZLİ SAKLI HİÇBİR ŞEY YOK"

"Dünyanın her tarafında iş yapıyorlar, irtibat noktaları var. Gizli saklı hiçbir şey yok. " diyen Başbakan, "Ticari faaliyetleri hakkında bilgi almak isterseniz, ticaret sitesinden bilgileri alabilirsiniz. Sır falan özelliği yok. Bunlar açık seçik, faaliyet gösteren şirketlerdir. Bunun böyle bilinmesi lazım. Bu iddia yeni değildir." ifadelerini kullandı.

"MİLLETİM BENİ BİLİR"

Başbakan, şöyle devam etti: "Milletim beni bilir, benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın dokunulmazlığı yok. Buradan davet ediyorum, her türlü soruşturma, gerek mali gerek hukuki yönden yapılabilir. Bunu özellikle de istiyorum. Dolayısıyla hiç kimsenin hiçbir şekilde haksız yere itham edilmesi, yanlış iş yapıyor gibi gösterilmesi kabul edilemez. Biz onurumuzla varız. Ülkemiz, milletimiz için bütün ömrümüzü verdik. Bizim için en büyük servet itibarımızdır, gerisi el kiridir, gelip geçicidir."

BELGELİ CEVAP

Şahsı ve ailesi hakkında 'off-shore şirketleri var, yerli değil, milli değil' şeklinde haber yapıldığını hatırlatan Başbakan Yıldırım, siyasetçi olduğu için çocukları üzerinden kendisini yıpratmak istediklerini, daha önce de gündeme getirilen iddiaların yeniden servis edildiğine dikkat çekti:

"SORUŞTURMA YAPILMASINI ÖZELLİKLE İSTİYORUM"

"Milletim beni bilir. Benim dokunulmazlığım var ama çocuklarımın dokunulmazlığı yok. Her türlü soruşturma; gerek mali yönden, gerek hukuki yönden yapılabilir. Bunu özellikle de istiyorum. Dolayısıyla hiç kimsenin hiçbir şekilde haksız yere itham edilmesi, yanlış iş yapıyormuş gibi gösterilmesi kabul edilemez. Biz onurumuzla varız. Ülkemiz için, milletimiz için bütün ömrümüzü verdik. Bizim için en büyük servet itibarımızdır. Gerisi el kiridir. Para bugün vardır bugün yoktur.

"İSTANBUL'DA EN ÇOK VERGİ VEREN ŞİRKET OLDU"

Bakın vergi verilmiyor diye itham ediyorlar. Bu haberi yaptıklarında benim çocuklarımın buradaki şirketi en fazla vergi veren İstanbul'da şirketler arasında yer alıyor ve bu şekilde bir belge veriyorlar kendisine. Bunlar ayıp şeylerdir. İnsanların kafasını karıştırmaya lüzum yoktur."