• BIST
  1540.21
 • Dolar
  7,4184
 • Euro
  9,0105
 • Altın
  441,8120
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
14 Ağustos 2020 Cuma 12:30:00 - Güncelleme:14 Ağustos 2020 Cuma 12:38:00

MSB'den Oruç Reis paylaşımı: Yunan Fırkateyni Limnos'u "sopalayarak" bölgeden uzaklaştırmıştı

Kaynak: AA

ABONE OL

Milli Savunma Bakanlığınca, Doğu Akdeniz'de faaliyete başlayan MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetlerince sağlanan refakat ve koruma görevinin ilk günkü kararlılık devam ettiği bildirildi. Terör ve Güvenlik Uzmanı Ağar, görüntülerdeki fırkateynin Kemal Reis fırkateyni olduğununa dikkat çekerek "dün Yunan Fırkateyni Limnos'u ‘sopalayarak' bölgeden uzaklaştırmıştı" ifadelerini kullandı.

Milli Savunma Bakanlığınca (MSB), Doğu Akdeniz'de faaliyete başlayan MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisine Türk Deniz Kuvvetlerince sağlanan refakat ve koruma görevinin ilk günkü kararlılık ve aynı gemilerle devam ettiği bildirildi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şu ifadelere yer verildi:

Paylaşımda, Doğu Akdeniz'de faaliyete başlayan MTA Oruç Reis sismik araştırma gemisi ile ona refakat ve koruma sağlayan Türk Deniz Kuvvetleri unsurlarının görüntüleri de yer aldı.

"DÜN LİMNOS’U ‘SOPALAYARAK’ BÖLGEDEN UZAKLAŞTIRMIŞTI"

Terör ve Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar MSB'nin paylaştığı görüntülerdeki fırkateynin Kemal Reis fırkateyni olduğununa dikkat çekerek "Milli Savunma Bakanlığı son paylaşımını, Yunan Fırkateyni Limnos’u ‘sopalayarak’ bölgeden uzaklaştıran (F-247) Kemal Reis fırkateynimizin #OruçReis’i himaye eden “gün içi görev” görüntüsüyle yaptı." ifadelerini kullandı.

AĞAR: SON HAREKETİNE DİKKAT LÜTFEN

Ağar, videonun son saniyelerine dikkat çekerek "Son hareketini de dikkat lütfen! Hızlanıp, manevraya girip, yan yatarak, sizlere (TÜRK MİLLETİNE) selam çakıyor." dedi.