0530 708 54 54
0530 708 54 54
02 Ağustos 2021 Pazartesi 09:36:00 - Güncelleme:02 Ağustos 2021 Pazartesi 09:36:00

Meteoroloji'den 3 il için sel uyarısı

Meteoroloji'den yapılan son dakika hava durumu tahminine göre, Ordu, Van ve Hakkari'de kuvvetli yağış bekleniyor. Yağışlar dolayısıyla ani sel oluşma riskine dikkat çekilirken, oluşabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşlara uyarı yapıldı.

Meteoroloji son dakika hava durumu raporunda; Ordu, Van, Hakkari ve Erzincan çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği kaydedildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın sabah saatlerine kadar Türkiye'nin doğu kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu ile Samsun'un doğusu, Ordu ve Erzincan çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği öngörülüyor.

KUVVETLİ RÜZGARA DİKKAT

Yağışların Ordu çevreleri ile Van ve Hakkari'nin doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı tedbirli ve dikkatli olunması gerekiyor.

Hava sıcaklığının Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'de mevsim normallerinin 4 ila 8 derece üzerinde, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın ise kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

2 AĞUSTOS HAVA DURUMU

İSTANBUL 36°C

Az bulutlu ve açık

ANKARA 34°C

Az bulutlu ve açık

İZMİR 39°C

Az bulutlu ve açık

ANTALYA 42°C

Az bulutlu ve açık

TRABZON 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ERZURUM 29°C

Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

DİYARBAKIR 40°C

Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu