• BIST
  1325.47
 • Dolar
  7,9515
 • Euro
  9,4971
 • Altın
  462,7860
0530 708 54 54
0530 708 54 54
17 Nisan 2017 Pazartesi 19:11:00 - Güncelleme:17 Nisan 2017 Pazartesi 19:52:00

Külliye'de büyük buluşma

Cumhurbaşkanı Erdoğan, referandumdan 'Evet' çıkmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde gerçekleştirilen 'Büyük buluşma'da konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

 

Sayın Bahçeli idam için evet dedi, Sayın Yıldırım'ın da evet diyeceğine inanıyorum. Fakat Kılıçdaroğlu, o da evet diyor. Parlamentodan geçti benim önüme geldi ben bunu onaylarım. Eğer olmadı bir halk oylaması da onun için yaparız.

 

Şehitlerimizin katillerini bizim affetme yetkimiz yoktur. Karar merci millettir. 15 Temmuz aynı zamanda bu adımın da atıldığı gün olacaktır. 16 Nisan kararını verdik. Şimdi de bundan sonrası artık gerek Sayın Yıldırım Sayın Bahçeli ve bunun yanında Sayın Kılıçdaroğlu inşallah görüşmeleri yapacaklar. Helga George ne der umurumuzda değil bizim derdimiz Hatice ne der Ayşe Fatma ne der, Allah ne der o.

 

Ağlarım ağlatamam hissederim söyleyemem dili yok kalbimin ondan ne kadar bizarım. Hem içerden hem dışardan ne yazık ki bunları gördük.

 

 AGİT'E SERT TEPKİ: SİZ ONU KÜLAHIMIZA ANLATIN  

Türkiye'nin demokraside ekonomide dış politikada güvenlikte atması gereken çok önemli adımlar var.  İşte AGİT diye bir örgüt var Avrupa'da bunlar kendilerine göre bir rapor hazırlıyorlar. Türkiye'deki seçimler şöyle olmuş böyle olmuş. Önce haddinizi bilin haddinizi. Sizin hazırlayacağınız o siyasi içerikli raporları biz ne görürüz ne duyarız ne biliriz. Biz yolumuza devam ederiz. Bu ülke batının hiç bir yerinde görülmeyen en demokratik seçimlerini gerçekleştirmiştir. 

 

KAYBEDECEK BİR DAKİKAMIZ BİLE YOK  

Seçimlere kadar geçecek sürede bunların hepsini de uyum içinde uygulayacağız. Milletimizin bize işaret ettiği yol budur. Ülkemizin kaybedecek tek bir dakikası bile yoktur. Hep dediğimiz gibi durmak yok, unutmayın uzun ince bir yoldayız onun için durmayacağız çok çalışacağız.

 

 BUNLAR TENCERE TAVA HEP AYNI HAVA  

Gazete ilanları gördüm. Baktım ki tencere tavacılar çıkmış ortaya. Neymiş onlar da hayırı kutluyorlarmış. Yahu galibiyetin mutluluğunu biliyoruz da galibiyetin hakikaten eğlenmesini biliyoruz da mağlubiyetin nasıl kutlandığını şimdi öğreniyoruz. İşte bunlar Gezici, işte bunlar tencere tavacı. Tencere tava hep aynı hava.

 

 ERDOĞAN'DAN AB'YE: YA SÖZLERİNDE DURACAKLAR YA DA SONUÇLARINA KATLANACAKLAR 

 AB şimdi bizi üyelikle tehdit ediyor. Hiç önemli değil. Hiç önemli değil yeter ki bir an önce kararınızı verin ve bize tebliğ edin.  Bu tür raportörleri barındıranlara teessüf ediyorum. 54 yıl bizi AB kapısında bizi beklettiler. Otururuz konuşuruz bir güven oylaması da onun için yaparız.  İngiltere Brexit yaptı, kurcusu olduğu AB'den çıkıyor, Norveç çıktı. Kararı verecek merci neresi millet. Gideriz milletimize millet ne karar veriyor biz de ona uyarız. Ya Türkiye'ye verdikleri sözü derhal tutacaklar ya da sonuçlarına katlanacaklar. 

 

 HER TÜRLÜ OPERASYONU YAPACAĞIZ  

 Fırat Kalkanı bizim son değil ilk operasyonumuzdur. Ülkemize yönelik eylemleri ile ve tehditleri ile sınırlarımızda beslenen terör örgütlerinin kökünü kurutmak için nereye ve ne kadar operasyon gerekiyorsa hepsini yapmakta kararlıyız. 

 

Başbakan Binali Yıldırım, referandumdan 'Evet' çıkmasının ardından Cumhurbaşkanlığı Külliye'sinde gerçekleştirilen  'Büyük buluşma'da konuştu.

 

Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarından öne çıkanlar;

 

Başbakan Yıldırım: Doğu ve Güneydoğu'daki vatandaşlarımız özellikle terörle mücadeleye kararlılıkla devam mesajını vermek suretiyle gereken desteği göstermiştir. İçerde ve dışarda Türkiye'nin demokrasisini tartışma konusu yapanlar mahcup olmuştur. Türkiye'yi gölgelemek itibarını yaralamak isteyenleri halkımız.