• BIST
  118715
 • Dolar
  6,8667
 • Euro
  7,7831
 • Altın
  400,4270
0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Ağustos 2019 Perşembe 08:00:00 - Güncelleme:15 Ağustos 2019 Perşembe 09:06:00

Küçükçekmece'de kokudan durulmuyor

İstanbul Küçükçekmece’de halk, belediyeye ait katı atık toplama merkezinden yayılan kötü koku nedeniyle nefes alamaz hale geldi. Esnaf da müşteri kaybına uğradıklarını söyleyerek duruma isyan etti.

Kurban Bayramı’nın başlamasıyla Küçükçekmece’yi ağır bir koku sardı. Atakent mahallesi Menekşe Parkı ve çevresine yayılan kötü koku, vatandaşları ve esnafı isyan ettirdi. Vatandaşlar kokunun, parkın hemen yakınında bulunan belediyeye ait atık toplama merkezinde kurban atıklarının bekletilmesinden kaynaklandığını öne sürdü. 

BALKONA ÇIKAMIYORUZ 

Yürüyüş yolundan burnunu kapatarak geçen Mevlüt Turan, “Millet çok rahatsız, hepimiz çok rahatsızız bu kokudan dolayı. Kurban kesimi oldu, orada da çöp atıkları var, atıyorlar, oradan kokuyor. Bayramdan önce buralar dolup taşıyordu. Şimdi kimse yok kokudan dolayı” dedi. Mahallede oturanlardan Aydan Emsa ise “Balkon açamayacak duruma geldik. En büyük keyfimiz balkonda kahvaltı yapmak, ama kahvaltımızı yapamadan içeri girdik” dedi. Park etrafında oturan Aygün Şimşek, kokunun bayramda başladığını belirterek “Nefes alamıyoruz” derken, çocuğuyla parka giden Ebru Malay ise kokudan dolayı midelerinin bulandığını ve parkta duramadıklarını belirtti. 

ARAMADIĞIMIZ YER KALMADI 

Kokudan dolayı müşteri kaybına uğradıklarını söyleyen esnaf Uğur Kaldan da “İçeriye kadar sızıyor. Müşterinin geleceğini sanmıyorum. Ben olsam gelmem. Belediyeyi aradık ama şu saate kadar bir şey görmedik. Ceset kokusu gibi” dedi. İşyeri çalışanlarından Elif Çakan ise “Aramadığımız yer kalmadı. Yetkililerin gerekli önlemleri zamanında alması gerekirdi. Mümkünse bu kokuya hemen bir çare bulunmalı. Durulacak gibi bir koku değil. Bakın masalarımız bomboş” diye konuştu.

BAŞKANI KINIYORUM

Esnaf İzzet Albayrak, Küçükçekmece Belediye BaşkanıKemal  Çebi’nin şikayetlere ilgisiz kaldığını söyledi. Albayrak, “Belediye başkanının derhal buraya gelip sorunu çözmesini istiyoruz. Esefle kınıyorum. Sonuçta 60 bin nüfus var Atakent’te” diye konuştu.

Mahallede yaşayanlar kokudan dolayı sokağa çıkamadıklarını söyledi.