• BIST
  1408.81
 • Dolar
  8,4215
 • Euro
  9,9981
 • Altın
  489,9680
0530 708 54 54
0530 708 54 54
18 Mart 2021 Perşembe 22:08:00 - Güncelleme:18 Mart 2021 Perşembe 23:53:00

Suriye'den atılan 2 roket Kilis'e düştü! İşte son durum

Suriye'den atılan roketler Kilis'te Beşevler Mahallesi'ne düştü. Roketler patlamazken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı

Eski Beşevler Mahallesi'ndeki boş alan ve bir mermer atölyesine 2 roket düştü.

Suriye'den atılan 2 roket Kilis'in Eski Beşevler Mahallesi'ndeki boş alan ve bir mermer atölyesine düştü.

Mahallede duyulan sesin ardından bölgeye çok sayıda polis sevk edildi. Roketler patlamazken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Roketlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgeye bomba imha ekipleri çağrıldı.

Bu arada, bölgeye gelen Vali Recep Soytürk, Belediye Başkanı Servet Ramazan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ve Garnizon Komutanı Albay Soner Oruçoğlu olay yerlerinde incelemelerde bulundu.

Roketler patlamazken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı.

Roketlerin etkisiz hale getirilmesi için bölgeye bomba imha ekipleri çağrıldı.

Bu arada, bölgeye gelen Vali Recep Soytürk, Belediye Başkanı Servet Ramazan, İl Emniyet Müdürü Mahmut Karabulut ve Garnizon Komutanı Albay Soner Oruçoğlu olay yerlerinde incelemelerde bulundu.

Yetkililer, roketlerin terör örgütü YPG/PKK'nın işgalindeki Tel Rıfat bölgesinden atıldığının değerlendirildiğini bildirdi.

MSB'DEN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, Kilis'e atılan roketlerle ilgili açıklama yaptı. Roketlerin Suriye'den atıldığının belirtildiği kaydedilen açıklamada, "Suriye'den atıldığı belirlenen roketler Kilis'te boş araziye düşmüştür. Olayda yaralanan vatandaşımız olmamış, hasar ve ziyan meydana gelmemiştir. Rusya Federasyonu tarafına ateşin durdurulması için bildirimde bulunulmuş, belirlenen hedefler derhal ateş altına alınmıştır. Bölgedeki birliklerimiz ikaz edilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir" ifadelerine yer verildi.

KİLİS VALİLİĞİ: YARALANMA VE MADDİ HASAR YOK

Olaya ilişkin Kilis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise "18 Mart 2021 tarihinde 20.55 sıralarında Kilis Merkez'e Suriye'den (PYD Bölgesi) atıldığı değerlendirilen 2 adet roket düşmüş ancak patlamamıştır. Olayla ilgili herhangi bir yaralanma ve maddi hasar meydana gelmemiştir" denildi