0530 708 54 54
0530 708 54 54
26 Haziran 2021 Cumartesi 08:30:00 - Güncelleme:26 Haziran 2021 Cumartesi 10:43:00

Kılıçdaroğlu'nun yalan paylaşımına tepki yağdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, tepkilerin odağı olmasına rağmen resmi Twitter hesabından yaptığı "Katarlılara sınavsız fakülte" paylaşımını silmedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Katarlılara sınavsız fakülte" yalanını tepkilere rağmen Twiter hesabından silmedi

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, konuya ilişkin şu açıklamalarda bulunmuştu:

"Bazı yayın organlarında "Katarlı öğrencilere sınavsız tıp eğitimi" şeklinde çarpıtılarak yansıtılan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Türkiye ve Katar arasında imzalanan "Askeri Sağlık Alanında Eğitim ve İş Birliği Protokolü" sadece silahlı kuvvetler mensuplarını kapsamaktadır."

Protokole göre, Katar'daki silahlı kuvvetler mensupları ile Türkiye'deki silahlı kuvvetler mensupları belirlenen kontenjanlar çerçevesinde karşılıklı değişimden yararlanabileceklerdir.

Amaç tamamıyla "askeri tıp" alanındaki tecrübelerden istifade edebilmektir.

Katar haricinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Bosna Hersek, Azerbaycan, Kazakistan, Afganistan, Arnavutluk, Moldova, Gambiya, Somali ve Güney Kore'nin de bulunduğu 20'den fazla dost ve müttefik ülkenin askeri öğrencileri de Türkiye'de öğrenim görmektedir.

Türkiye, dost ve müttefik ülkelerle karşılıklı tecrübe ve imkanlardan yararlanarak ilişkilerini daha da derinleştirmeye devam edecektir.

Yalan ve iftira ile kamuoyunu yanlış yönlendirmeye çalışanların yalanlarını yüzlerine vurmaya devam edeceğiz." açıklamasını yapmıştı.

Kılıçdaroğlu'nun yalan paylaşımına sosyal medyada tepki yağdı.

CHP Genel Başkanı'na "paylaşımını sil ve moralini bozduğun gençlerden özür dile" çağrıları yapıldı.

Etiketler : İletişim Başkanı Fahrettin Altun CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu