0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Kasım 2020 Pazartesi 19:52:00 - Güncelleme:30 Kasım 2020 Pazartesi 22:33:00

Başkan Erdoğan, koronavirüs ile ilgili yeni tedbirleri açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Başkan Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Başkan Erdoğan; "Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır" dedi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüs ile ilgili yeni tedbirleri açıkladı. Başkan Erdoğan'ın açıkladığı salgınla mücadelede yeni tedbirler kapsamında;· tüm hafta sonu sokak kısıtlaması uygulanacak. Hafta içi ise 21.00-05.00 arası sokak kısıtlaması uygulanacak. Anasınıfı faaliyetlerine ara verilecek. AVM'lere girişte HES kodu şartı konulacak. 65 yaş üstü ve 20 yaş altı toplu taşımayı kullanamayacak.

Başkan Erdoğan; "Yeni bir süreci başlatıyoruz, hassas olmamız lazım. Bir-iki ay içinde aşılarımız geliyor ve bunları ücretsiz olarak halkımıza dağıtımını yapacağız." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası Başkan Erdoğan yeni tedbirleri açıkladı. Başkan Erdoğan, sokağa çıkma sınırlamasına ilişkin, "Hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 5'e kadar kesintisiz devam edecek." ifadelerini kullandı.

Başkan Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulundu.

Başkan Erdoğan koronavirüsle mücadele kapsamında alınan yeni kararları duyurdu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı'nın ardından millete seslenen Başkan Erdoğan koronavirüsle mücadeleye ilişkin uyarılarda bulunarak yeni kararları açıkladı.

Başkan Erdoğan, koronavirüs tedbirlerinin İçişleri Bakanlığı genelgesiyle düzenleneceğini ve salı gününden itibaren uygulanacağını bildirdi.

İşte Başkan Erdoğan'ın açıkladığı yeni kornoavirüs tedbirleri:

• "(Sokağa çıkma sınırlaması) Hafta sonları cuma akşamı 21.00'den pazartesi sabahı saat 5'e kadar kesintisiz devam edecek."

• "Hafta içi her gün gece saat 21 ile sabah 5 arasında genel sokağa çıkma sınırlaması uygulanacaktır."

• "Ana sınıfı ve benzeri eğitim kurumlarının faaliyetlerine ara verilecektir."

• "Market, bakkal, kasap, manav gibi işletmeler ile eve paket hizmeti veren yerler, belirlenecek saatlerde hafta sonu kısıtlama dışındadır."

• "Cenaze namazları, yakınları dahil en fazla 30 kişiyle kılınacak, nikahlar da bu sayıyı geçemeyecektir."

• "Alışveriş merkezlerine girişte HES kodu uygulamasına geçilecektir."

• "Kalabalık caddeler ile meydanlara girebilecek kişi sayısı, Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile sınırlanabilecektir."

• "Evlerde gün, mevlit, taziye, yılbaşı kutlaması gibi insanların bir araya geleceği etkinlikler yapılamayacaktır."

• "Restoranlar paket servis haricinde hizmet veremeyecektir."

• "Daha önceki genelgelerde belirtilen istisnalar hariç, 65 yaş üstü ve 20 yaş altı, toplu taşıma araçlarını kullanamayacak."

KILIÇDAROĞLU'NA SESLENDİ

Başkan Erdoğan: "Ey bu CHP'nin başındaki zat, senin milletvekilin kalkacak, benim silahlı kuvvetlerime edepsizce, alçakça hakaret edecek ve sen bunu kapıya koyamayacaksın. Mehmetçiğine sahip çıkan bu millet, seni asla affetmeyecektir. Sandıklar da seni affetmeyecektir" dedi.


Etiketler : kabine toplantı koronavirüs tedbirleri
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX