0530 708 54 54
0530 708 54 54
28 Mayıs 2019 Salı 08:00:00 - Güncelleme:28 Mayıs 2019 Salı 08:00:00

'İspatlamazsa aşağılık müfteridir'

Akşener’i, İBB’den Okçular Vakfı’na para aktarıldığı iddiasını ispata çağıran Yönetim Kurulu Başkanı Yıldız, 'Mesnetsiz bir şekilde vakfımıza dil uzatmasını şiddetle kınıyoruz' dedi.

Okçular Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Ali Yıldız ve vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan, Fetih Kupası tanıtım toplantısında, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in “İBB'den Okçular Vakfı'na 16,5 trilyon lira aktarıldı” iddiasına yanıt verdi. İddiaların asılsız ve mesnetsiz olduğunu belirten Haydar Ali Yıldız, Akşener'i iddiasını ispatlamaya davet etti. Yıldız, “İspat etmediği sürece de kendisini müfteri ilan edeceğimizi ilan ediyorum. 

DAHA ÖNCE YALANLANDI 

Bu iddiayı baştan yalanladığımızı ve bu iddianın gerçeğe aykırı bir beyan olduğunu, genel başkanlık yapan bir şahsa asla yakıştıramadığımızı belirtmek istiyorum. Çünkü bir genel başkanın elinde hukuki anlamda bir delilin olması gerekirken, mesnetsiz bir şekilde, edalı bir dille vakfımıza dil uzatmasını da şiddetle kınıyoruz. Bundan sonra da yaptıklarımızla kendimizi anlatmaya devam edeceğiz” şeklinde yanıt verdi. Vakfın Mütevelli Heyeti Üyesi Bilal Erdoğan ise “İnsanları zan altında bırakmak, iftirayla, mesnetsiz sözlerle konuşmak, bu kirli siyasettir. Bu siyasetsizliktir. Bunlar, bir şey üretemedikleri için insanları iftiralarla kirleterek, başka insanların oylarına talip oluyorlar. Bu çok aşağılık bir noktadır. Yani, bu pozisyon gerçekten bir insana yakışan bir tavır kesinlikle değildir.

HAİNLERLE MÜCADELE

Tabii bunlar, bir yandan bizleri üzerken, bu kadar güzel işler ortaya koymaya çalışan insanları üzerken, bakın Rumeli bir yandan da bakın Hisarı'ndayız. Fatih Sultan Mehmet İstanbul'u fethetmeye çalışırken bu işin yapılamayacağını, İstanbul'un fethine kalkışılamayacağını savunanlar vardı. Fatih Sultan Mehmet, bir yandan düşmanla mücadele ederken bir yandan da içerideki hainlerle mücadele etmiştir. Mücadele buysa biz mücadele etmeye varız. Fatih'in torunları olarak bayrağı bıraktığı yerden alıp daha ilerilere Allah'ın izniyle götüreceğiz” dedi.

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX