0530 708 54 54
0530 708 54 54
01 Ağustos 2021 Pazar 08:01:00 - Güncelleme:01 Ağustos 2021 Pazar 08:25:00

İhaneti affetmeyiz

Başkan Erdoğan, Türkiye'yi saran orman yangınlarındaki sabotaj iddialarının detaylı şekilde araştırıldığını söyledi.

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Antalya'da orman yangınlarından etkilenen bölgelerde incelemelerde bulundu. Yangın alanlarını helikopterden inceleyen Erdoğan yapılan çalışmalara ilişkin brifing aldı. Bölgede incelemelerde bulunan Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli çalışmalar hakkında bilgi verdi. Brifingde, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu ile diğer yetkililer de yer aldı.

5 il AFET BÖLGESİ OLDU

Başkan Erdoğan Antalya'ya ziyareti öncesi, orman yangınlarından etkilenen alanların "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini bildirdi. Erdoğan, Antalya, Muğla, Mersin, Adana ve Osmaniye'de orman yangınlarından etkilenen alanların "Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi" ilan edildiğini açıkladı. Erdoğan, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Milletimizin yaralarını sarmak, zararını karşılamak, imkanlarını öncekinden de iyi hale getirmek için gereken tüm adımları atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

50 MİLYON TL DESTEK

Basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, "1 ay içerisinde evlerin inşaatına başlanacak. 3 gündür maruz kaldığımız yangın faaliyeti nedeniyle özellikle Manavgat halkına geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum. Devletimiz tüm kurumları ve imkanlarıyla çalışmaktadır. Acil ihtiyaçlar için 50 milyon ödenek gönderildi. Tıpkı deprem ve sel felaketlerinde zarar görenler gibi yeni konutlar inşa edeceğiz. Vatandaşlara kira yardımı yapacağız" dedi.

TAZİYE ZİYARETİ

Başkan Erdoğan Antalya'nın Manavgat İlçesi'ndeki orman yangınlarında hayatını kaybeden Osman ve Şehri Kardaş çiftinin oğlu Hasan Kardaş ile görüşerek taziye dileklerini iletti.