• BIST
  1328.83
 • Dolar
  7,8228
 • Euro
  9,4308
 • Altın
  459,3260
0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Kasım 2017 Cuma 15:40:00 - Güncelleme:24 Kasım 2017 Cuma 15:47:00

Hükümetten açıklama: PKK yere serilmiş paspas gibi

Başbakan Yardımcısı Akdağ, "Çocuklarımız dağa çıkmıyor, bu terör belasını gelip başımıza saran örgütlerinin en belalılarından olan PKK yerlere serilmiş paspas gibidir." dedi.

Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, AK Parti Hınıs İlçe Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Türkiye'nin içinde bulunduğu durumun herkes tarafından bilindiğini söyledi.

Türkiye Cumhuriyeti ve milletin gözbebeği Recep Tayyip Erdoğan'ın, önüne çıkan engelleri aşa aşa yoluna devam ettiğini belirten Akdağ, şöyle konuştu:

"Bundan sonra da önümüze engeller çıkaracaklar, rahat durmazlar. Bütün bu engelleri aşmanın yolu, birlikte hareket etmemizdir, AK Parti'liler ve bütün bir millet olarak yüreğimizin beraber atmasıdır. Özellikle hepimizi ilgilendiren vatanımızı, bayrağımızı, devletimizi, milletimizi ilgilendiren meseleler olduğunda yüreğimizin beraber atmasıdır. AK Parti ayrılıkların, şahsi hesapların partisi değildir. Öyle olmadığı içindir ki bu aziz millet de 15 senedir AK Parti ile birliktedir. Bu hizmetlerin bizim ayağımıza gelişi, son 15 sene içerisinde hayatımızın değişmesi, evelallah milletin desteğiyle ve AK Parti'nin bir ve beraber olan dava anlayışıyla olmuştur."

Akdağ, AK Parti'nin şahısların partisi olmadığını, "ben" davası güdenin de partide yerinin olmadığını vurguladı.

AK Parti'nin millete hizmetkarlığın partisi olduğunu anlatan Akdağ, "Başımızda bir terör sıkıntısı vardı, Allah'a çok şükür bugün Türkiye'de terör sıkıntısı kalmamıştır. Mücadele devam ediyor ama Türkiye Cumhuriyeti bu mücadeleyi kesinlikle kazanmış durumda. Çocuklarımız dağa çıkmıyor, bu terör belasını gelip başımıza saran örgütlerinin en belalılarından olan PKK yerlere serilmiş paspas gibidir. Sadece Erzurum'da, Hınıs'ta değil, Türkiye'nin her tarafında." diye konuştu.

İlçe Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen kongreye, AK Parti Erzurum milletvekilleri Zehra Taşkesenlioğlu ve Orhan Deligöz ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz de katıldı.

Kongrenin ardından Akdağ, Hınıs Belediyesi Sosyal Tesislerinde yemekte öğretmenlerle de bir araya geldi. AA