0530 708 54 54
0530 708 54 54
14 Mayıs 2020 Perşembe 16:16:00 - Güncelleme:14 Mayıs 2020 Perşembe 16:16:00

Gülistan Doku 131 gündür kayıp

Kaynak: AA

ABONE OL

Tunceli'de 131 gün önce kayıp ihbarı yapılan üniversite öğrencisi Gülistan Doku'yu arama çalışmalarından bugün de sonuç alınamadı.

Munzur Üniversitesi Tunceli Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Bölümü 2. sınıf öğrencisi Doku'nun (21) ailesinin, 6 Ocak'ta Diyarbakır'dan Tunceli'ye gelerek kayıp başvurusu yapmasıyla başlatılan arama çalışmaları Uzunçayır Baraj Gölü'nde sürdürüldü.

Çalışmalara İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekiplerinin yanı sıra Van ve Çanakkale Emniyet Müdürlüğüne bağlı dalgıç polisler ile Diyarbakır Jandarma Arama Kurtarma (JAK) ekibi katıldı.

Bugünkü çalışmaları kapsamında dalgıç polisler görüş mesafesinin yer yer sıfıra indiği baraj gölünde belirlenen alanlarda dalış yaparak aramalarını sürdürdü.

AFAD ve JAK ekipleri de botlarla Atatürk Mahallesi arıtma tesisi mevkisi ile baraj gövdesinin bulunduğu alan arasında suda ve kıyılarda arama yaptı.

Ekiplerin gün boyu sürdürdüğü arama çalışmalarında bugün de Doku'ya ait herhangi bir ize rastlanmadı.

OLAY 

Tunceli'de üniversitede okuyan kızları Gülistan Doku'dan 5 Ocak'ta haber alamayan ailesi, memleketleri Diyarbakır'dan gelerek 6 Ocak'ta İl Emniyet Müdürlüğüne kayıp başvurusunda bulunmuştu.

Genç kızın arkadaşlarıyla görüşen ve cep telefonu sinyallerini izleyen ekipler, çalışma başlatmıştı.

Baraj gölünde arama yapan ekipler, genç kıza ait bazı notlar, resmi evrak ve makas bulmuştu.

Etiketler : Gülistan Doku kayıp kayboldu Tunceli 131 gün üniversite öğrencisi Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes