• BIST
  1330.87
 • Dolar
  7,8158
 • Euro
  9,4809
 • Altın
  461,3880
0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Kasım 2017 Cuma 14:45:00 - Güncelleme:24 Kasım 2017 Cuma 14:49:00

Göksun Belediyesi Hizmet Binası'nın temelini atıyor

Göksun Belediyesi, hizmet binası sorununu çözmek için 2014 yılında başlattığı çalışmaların sonuna geldi.

Geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan hizmet binası inşası için yüklenici firma ile sözleşme imzalayan Belediye Başkanı Hüseyin Coşkun Aydın, Göksun için olmazsa olmaz projelerinin başında Belediye Hizmet Binası olduğunu ifade ederek 28 Kasım tarihinde ilk kazmanın vurulacağı müjdesini verdi.

Kamu hizmetlerinde halka hizmeti ulaştırma ve halkın memnuniyeti noktasında fiziki mekanların çok önemli olduğunu ve inşa edilecek hizmet binasının Göksun’a en az 100 yıl hizmet vereceğine inandığını dile getiren Başkan Aydın, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Kamu hizmetlerinde halka hizmeti ulaştırma ve halkın memnuniyeti noktasında fiziki mekanların çok önemli olduğunu biliyoruz. Biz bu güne kadar 1970’li yıllarda yapılmış otel binasının içinde hizmet verdik. Bu binayı yapan Belediye Başkanımız rahmeti Zekeriya Köroğlu’nu da rahmetle anıyorum. Bundan sonra değişen, gelişen ve büyüyen Türkiye’nin şartlarına uygun, halkımıza en verimli hizmeti sunabilmek için Osmanlı ve Selçuklu mimarisini örnek alarak toplam 7 bin 586 metrekare kapalı alana sahip 3 kat olarak planladığımız belediye hizmet binasını 2015 yılında projelendirdik.”

-“15 Temmuz Hain Darbe Girişimi İnşaatı Geciktirdi”

İhale çalışmalarına başladıkları süreçte 15 Temmuz Hain Darbe girişiminin meydana geldiğini belirten Başkan Aydın, bu nedenle bina inşaatının 16 ay gecikmeyle başladığını söyledi.

15 Temmuz sürecinde kamu binalarının yapımının başbakanlık iznine tabi tutulduğuna işaret eden Başkan Aydın, açıklamasına şöyle devam etti:

“Projemizde istenen gerekli revizeyi yapmak ve toplam kapalı alanı 5 bin metrekareye düşürmek suretiyle ihale sürecini tamamladığımız projenin yapımını üstelenen yüklenici firma ile bu gün sözleşme imzalamanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah 28 Kasım tarihinde ilk kazmayı vurarak inşa süreci başlayacak olan hizmet binamızı 2018 yılsonunda hizmete sunmayı hedefliyoruz. İçerisinden Göksu Çayı’nın da geçtiği modern peyzaja sahip bahçesiyle de eşsiz bir güzelliğe sahip olacak ve girişleri kullanım amacına göre binanın üç cephesine dağıtılan belediye hizmet binamız, yönetim birimlerinden birim servislerine, sergi salonlarından meclis ve toplantı salonlarına, bekleme salonlarından nikâh salonuna, revirinden engelli vatandaşlarımıza hizmet verecek olan ‘Engelsiz Hayat Ofisi’ne kadar tüm detayları içinde barındırıyor. Hizmet binasının şimdiden tüm halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.”