• BIST
  1145.24
 • Dolar
  7,7323
 • Euro
  9,0759
 • Altın
  470,4180
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
11 Aralık 2019 Çarşamba 08:53:00 - Güncelleme:11 Aralık 2019 Çarşamba 08:53:00

Gençlik Projeleri destek başvurusu nasıl yapılır? Gençlik Projeleri destek başvuru sonuçları açıklandı!

Gençlik Projeleri destek başvurularının sonuçları belli oldu. Gençlik Projeleri nedir? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Gençlik Projeleri kapsamında 1001 projeye verilecek 17,5 milyon liralık destek başvurularının sonuçları belli oldu. Bakan Kasapoğlu, Gençlik Projeleri kapsamında 1001 projeye verilecek 17,5 milyon liralık destek başvurularının sonuçlarının açıklandığını açıkladı.

Gençlik Projeleri destek başvurularının sonuçları belli oldu. Gençlik Projeleri nedir? Gençlik Projeleri destek başvurusu nasıl yapılır? sorusunun yanıtı arama motorlarında yoğun olarak araştırılmaya başlandı. Gençlik Projeleri kapsamında 1001 projeye verilecek 17,5 milyon liralık destek başvurularının sonuçları belli oldu. Bakan Kasapoğlu, Gençlik Projeleri kapsamında 1001 projeye verilecek 17,5 milyon liralık destek başvurularının sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Gençlik Projeleri ile ilgili merak edilen detayların tümü haberimizde yer alıyor...

GENÇLİK PROJELERİ DESTEK BAŞVURULARI SONUÇLANDI

ençlik Projeleri kapsamında 1001 projeye verilecek 17,5 milyon liralık destek başvurularının sonuçları belli oldu. Bakan Kasapoğlu, Gençlik Projeleri kapsamında 1001 projeye verilecek 17,5 milyon liralık destek başvurularının sonuçlarının açıklandığını duyurdu. 

GENÇLİK PROJELERİ NEDİR?

Gençlik Projeleri Destek Programı (GPDP), Bakanlığımız tarafından gençlerimizin hayallerini desteklemek, gönüllülük çalışmalarını güçlendirmek, ülkemiz ve insanlık için yenilikçi fikirlere ve girişimlere imkan tanımak, kültürel etkinliklere ve sanata katılımı öncelemek, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkı sunmak, çevreye ve tüm canlılara duyarlılığı artırmak, aktif bir hayat tarzını teşvik etmek hedefleri doğrultusunda yürütülmektedir.

GENÇLİK PROJELERİ DESTEK BAŞVURU EKRANI

 

GENÇLİK PROJELERİ DESTEK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Gençlik Projeleri Destek Programına başvurular https://gpdp.gsb.gov.tr/ adresi üzerinden yapılabiliyor. 

GENÇLİK PROJELERİ DESTEK BAŞVURU İLANI

Bakanlığımız tarafından gençlerimiz için daha iyi hayat şartları ve yeni fırsatlar sağlamak, gençlerimizin kişisel ve sosyal gelişimlerini desteklemek, hayaller gerçekleştirebilmelerine imkân sağlamak, sosyal hayatın her alanına etkin katılımlarını artırmak amaçları doğrultusunda yürütülen Gençlik Projeleri Destek Programı çerçevesinde proje teklif çağrısına (2019 – I Özel Çağrı) çıkılmıştır.

Programa, Üniversitelerde Gençlik Toplulukları, İlkokul, Ortaokul, Bilim ve Sanat Merkezi, Liselerde Gençlik Grupları proje teklifinde bulunabilecektir.

2019-I Özel Çağrısı kapsamında gençlerimizin “Gönüllülük”, “Kültür ve Sanat”, “Fiziksel Aktivite, Egzersiz ve Spor”, “Yenilikçi Fikirler”, “Çevre Bilinci” ve “Hayvanların Korunması” başlıklarındaki projelerine destek verilecektir.

Program kapsamında desteklenmesi uygun görülen projelere;

Gençlik Grupları için 5.000-20.000 TL,
Gençlik Toplulukları için ise 5.000 – 25.000 TL
arasında destek verilecektir.

Bürokratik süreçlerin hızlandırılması, gereksiz evrak kullanımının azaltılması için proje başvuruları Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi (https://gpdp.gsb.gov.tr/) üzerinden elektronik ortamda gerçekleştirilecektir. 

Proje başvuruları 9 Ekim 2019 tarihinde başladı ve başvurular 30 Ekim 2019 saat 23:59’a kadar alındı

Proje başvurusu yapılabilmesi için öncelikle proje koordinatörünün e-devlet sistemine kayıt olması gerekmektedir. 

Proje teklifleri, başvuruların Proje Başvuru ve Değerlendirme Sistemi üzerinden elektronik ortamda tamamlanması ve başvuruyu yapan koordinatör tarafından onaylanması halinde değerlendirmeye alınacaktır.

Başvuru formu ve ekleri, başvuru aşamasında elden ya da posta yoluyla Bakanlığa ayrıca teslim edilmeyecektir. Bakanlık tarafından projenin desteklenmesinin uygun bulunması durumunda proje yürütücüsüne bilgi verilecek ve Proje Destek Sözleşmesinin imzalanması için gerekli belgeler talep edilecektir.

Proje teklif çağrısının kapsamı, kimlerin başvuru yapabileceği, proje desteğinin alt ve üst limitleri, talep edilen belgeler ve Programa ilişkin diğer hususlar Program Kılavuzu’nda yer almaktadır. 

Proje teklifleri hazırlanmadan ve başvuru yapılmadan önce Program Kılavuzu’nun dikkatle incelenmesi önerilmektedir. 

Program kapsamında aynı proje koordinatörü tarafından en fazla bir proje teklifi sunulabilecektir. Yine, her bir Gençlik Grubu ya da Gençlik Topluluğu Programa en fazla bir proje teklifi sunabilecektir. Proje Koordinatörü tarafından birden fazla başvuruda bulunulması ya da bir Gençlik Grubu ya da Gençlik Topluluğu tarafından birden fazla başvuruda bulunulması halinde, başvurunun koordinatör tarafından sistem üzerinde onaylanma sırası esas alınarak, ilk proje ön değerlendirmeye alınacak diğer teklifler ise elenecektir.