• BIST
  105520
 • Dolar
  6,8138
 • Euro
  7,5772
 • Altın
  380,7290
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
20 Temmuz 2019 Cumartesi 11:48:00 - Güncelleme:20 Temmuz 2019 Cumartesi 11:49:00

FSM Köprüsü bayramdan önce açılacak mı? FSM trafiğe ne zaman açılacak?

FSM trafiğe ne zaman açılacak? FSM Köprüsü bayramdan önce açılacak mı? soruları tüm İstanbullular tarafından merak ediliyor. Bakan Turhan az önce yaptığı açıklamada müjdeyi verdi. Bir dizi temas, ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Malatya'ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ilk olarak Kuzey Çevreyolu şantiyesini ziyaret etti. Turhan, "Kurban Bayramı öncesinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım, onarım çalışmalarını tamamlayıp tam kapasiteyle İstanbul halkının hizmetine açmayı hedefliyoruz" dedi. Şimdi gözler FSM'nin trafiğe açılacağı tarihe çevrildi...

FSM trafiğe ne zaman açılacak? FSM  Köprüsü bayramdan önce açılacak mı? sorularının yanıtları tüm vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bakan Turhan bu konu hakkında az önce müjdeyi verdi. Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Kurban Bayramı öncesinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım, onarım çalışmalarını tamamlayıp tam kapasiteyle İstanbul halkının hizmetine açmayı hedefliyoruz" dedi. FSM Köprüsü çalışmaları hakkında merak edilenlerin tümüne haberimizin içerisinden ulaşabilirsiniz. 

FSM TRAFİĞE NE ZAMAN AÇILACAK?
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, "Kurban Bayramı öncesinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım, onarım çalışmalarını tamamlayıp tam kapasiteyle İstanbul halkının hizmetine açmayı hedefliyoruz" dedi. 

FSM  KÖPRÜSÜ BAYRAMDAN ÖNCE AÇILACAK MI?
Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü'nde birinci etap çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Köprüde 27 Haziran'da başlatılan üstyapı ve derz onarım çalışmalarının birinci etabı tamamlandı. Tamamlanan çalışmaların ardından Ankara istikameti araç geçiş trafiğine açıldı.

İkinci etap çalışmalarının başladığı köprüde, Edirne istikameti trafiğe kapatıldı. Şeritlerin kapatılması dolayısıyla trafikte yoğunluk yaşandı.

BAKAN TURHAN MÜJDEYİ VERDİ!
Bir dizi temas, ziyaret ve incelemede bulunmak üzere Malatya'ya gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, ilk olarak Kuzey Çevreyolu şantiyesini ziyaret etti. 

Bakan Turhan daha sonra Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı makamında ziyaret etti. 

Ziyarette gazetecilere açıklamada bulunan Turhan, Fatih Sultan Mehmet (FSM) Köprüsü’nde 27 Haziran tarihinde başlayan bakım ve onarım çalışmalarıyla ilgili kendisine yöneltilen soruyu cevapladı. Bakan Turhan çalışmalarla ilgili, "Oradaki çalışmalar planlandığı gibi gidiyor. Programın önünde gidiyoruz. Çünkü çok şükür hava şartları çalışmamıza, iş programımızı ön gördüğümüz takvimden önce tamamlanması için bize imkan verdi. Geçtiğimiz yıllarda aynı amaçlı çalışmaların sürelerinden daha kısa sürede inşallah tamamlayıp Kurban Bayramı öncesinde Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ndeki bakım, onarım çalışmalarını tamamlayıp tam kapasiteyle İstanbul halkının hizmetine açmayı hedefliyoruz" açıklamasını yaptı. 

Ülke genelinde proje çalışmalarının devam ettiğine ve son 16 yılda ülke ekonomisinin 3'e katlandığına dikkat çeken Bakan Turhan, şunları söyledi: 
"Bunları üst yapısıyla, sanayisiyle, tarımıyla, turizmiyle, her sektördeki gelişimiyle birlikte biz bu ekonomiyi ayakta tutabilecek olan ulaşımı, enerji ihtiyacını ve gerekli yatırımları ülkemizde yaparak hedeflediğimiz 2023 hedefine yani dünyanın ilk 10 ekonomisi içerisinde olmak için azim ve gayretle hükümet olarak çalışmaktayız. İnşallah bu hedeflere ulaşacağız. Bizim bu büyümemizin önünü kesmek isteyenler var. Bunu biliyoruz ama takılıp kalmıyoruz. Biz işime bakıyoruz."