0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
27 Ağustos 2021 Cuma 13:01:00 - Güncelleme:27 Ağustos 2021 Cuma 14:47:00

Fazıl Say CHP'li belediyelere fena patladı: Cehennem bu! CHP'li belediye nerede?

Ünlü piyanist Fazıl Say, CHP'li belediyelere isyan etti. Konser verdiği verdiği sırada mekanlardan gelen ses nedeniyle zor anlar yaşadığını dile getiren Say, "Bu ses katliamı hayatlarımıza işkence kardeşim. CHP belediye nerede." ifadeleriyle sosyal medya hesabından paylaşımda bulundu.

Ünlü sanatçı Fazıl Say tatil beldelerindeki müzik yapan mekanlarda desibel ayarının çok yüksek olmasına tepki gösterdi. Say konser verdiği amfi tiyatrolarda diğer mekanların gürültüsünün kendi konserini bastırmasından şikayet etti.

Sosyal medya hesabından paylaşımda paylaşımda bulunan ve CHP'li belediyelere isyan eden Say şunları söyledi:

"Datça; Saat 21.10 Konserim başlamış, Chopin Noktürnler. Bir anda bir ses; bir gürültü patırtı, 200-300 metre ileride bir mekandan gelen canlı müzik sesi, amfi tiyatro inliyor, 2 müzik bir arada, piyanoyu zor duyuyoruz.

Chopin'in kemikleri sızladı.. Halbuki saat 22.00 de izinliymiş o mekan, Neyse 3-4 dakikaya kesiyor. ( çünkü zabıta gelmiş )

"MEKANLAR EN ÇOK DESİBEL YAPMA YARIŞINDA"

Saat 22.00 Ravel çalıyorum "üzgün kuşlar" . Sessizlik lazım o konsantre atmosfere... a ha ; Yine patlatıyor sesi mekan sonuna kadar. Bu sefer durmuyor. Öyle ya, ona 22.00'de başla denmiş. ( neden22.00? 21.00'de amfitiyatro'da başlayan etkinliklerin hakkı 60 dakika mı? CHP belediyesi? neden??) 22.00 denmiş. Başlatmış o da.. Nice nice tiyatro , konser, duruyor , ara veriyor bu yüzden Datça'da. Benim konser ilk değil yani.. Ben hayli tedirgin 10-15 dakika daha devam ettim... Bach... Durum bu.

"UYUMANIZ BİLE MÜMKÜN DEĞİL"

Çeşme... CHP belediyesi; Alaçatı; Mekanlar en çok desibel yapma yarışında. Saat 23.00-23.30-00.00 durması lazım? Yok hayır devam ..00.45 anca ... Otel odanızın tüm cam ve kapılarını kapayıp kulağınıza tıkaç taksanız bile UYUYAMAZSINIZ bu gürültüde kardeşim. Bu bir kaos. 7 belki 8 mekanın gümbürtüsü her yerde tüm ilçede, kaçıyorsun, odanın içinde .. Dinlememezsin.

CHP BELEDİYE NEREDE?

Onlar izin verirse, mekanlar susunca istediğin olur; dinlenmek, sessizlik, uyumak.. Mekanlar izin vermezse hiçbir şeye hakkın yok. 7 ayrı mekan, kendi çaldıklarını sonuna kadar açarsa,30 kilometreden duyuluyor her biri, orada yaşanmaz kardeşim.. orada durulamaz. Sohbet edilemez. Orada "düşünülmez"! Cehennem bu. Ses cehennemi. CHP belediye nerede???Bana istediğiniz sitemi edin kardeşim. Küfür edin bana! Saydırın! İstediğini de.. Bu ses katliamı hayatlarımıza işkence kardeşim. Sorun saat 12.00'de kesilmesi filan da değil, sorun desibel boyutu! Bu Ege'de bu mekancıların kendi alanı dışına ses kaçırması bile hak olmamalı, sadece kendi alanı duymalı, yalıtım mı yapar sesi mi kısar o onun sorunu, yapmazsa en ağır cezayı basın BELEDİYE!! Hakkı yok buna!!!

Olmayacak ne sanat, ne huzur!!! Orada konser var tiyatro var, sanatçılar var.. Şu dönemde bu derece yaralı başlamış şu kültür sanat hayatı! CHP belediyeleri karar verin! Sanat faaliyetleri mi arabesk mekancılar mı? Karar verin! Peşindeyiz!!!

Etiketler : Ünlü sanatçı Fazıl Say BELEDİYE CHP belediye istan
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes