0530 708 54 54
0530 708 54 54
31 Temmuz 2021 Cumartesi 08:07:00 - Güncelleme:31 Temmuz 2021 Cumartesi 08:26:00

Erzincan İl Başkanı, basın toplantısında rüşvet dağıttı! CHP'den gazetecilere 'paralı zarf' küstahlığı

Muhabirler sert tepki gösterdi! CHP gazetecilere zarf içinde para verdi. CHP Erzincan il binasında basın toplantısına katılan gazetecilere para dağıtıldı. Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Koşan duruma tepki göstererek gazetecilerin parayı iade ettiğini söyledi.

Erzincan'da önceki gün CHP il binasında basın toplantısı düzenlendi. Toplantıya İstanbul Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat da katıldı. Basın açıklamasına katılan gazetecilere dağıtılan poşet içinde maske, dezenfektan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir not ve zarf içerisinde para verildi.

ZARF İÇİNDE 500 TL

Durumu fark eden gazeteciler parayı iade etti. Erzincan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muzaffer Koşan yaşanan duruma tepki göstererek "Mesleğini severek yapan kalemini satmaz" dedi. Olay anında yaşananları aktaran Koşan şunları dile getirdi: "Basın açıklaması daveti geldi, haber yapmak için gittik. Açıklamadan sonra 'başkana ait bir metin var mı' diye sordu arkadaşlar ve elimize bir poşet verildi. Maske, dezenfektan, Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir not ve bir zarf vardı içinde. Zarfın içinde de 500 TL. Ben hemen fark edip iade ettim. Bazı arkadaşlar da sonradan fark etti ve onlar da iade etti."

İL BAŞKANI'NDAN GARİP SAVUNMA

Neden bu paranın verildiğini sorduklarını söyleyen Koşan, "Bize gazetecilere destek için bu parayı verdiklerini söylediler. Biz de yöntemin yanlış olduğunu, yaptıkları hatayı bir açıklamayla dile getirmelerini istedik ama yapmadılar. Mesleğini onuruyla yapan hiçbir arkadaşım kalemini satmaz" diyerek tepsisini dile getirdi.

UTANMADI ÇALIŞANINA SUÇU ATTI

Erzincan CHP il başkanı Ayhan Doğan da "Benim ve belediye başkanımızın bilgisi yok. Personel kendi başına yapmış" dedi.

(Akşam)