0530 708 54 54
0530 708 54 54
04 Şubat 2022 Cuma 11:00:00 - Güncelleme:04 Şubat 2022 Cuma 12:08:00

Lisanssız elektrik üreticilerinin enerji satışı ödemelerinde kademeli tarife esas alınacak

Kaynak: AA

ABONE OL

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), elektrik fiyatlarıyla ilgili düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, lisanssız elektrik üreticilerinin enerji satışı ödemelerinde kademeli tarife esas alınacak.

Elektrik fiyatlarıyla ilgili yeni düzenleme Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, lisanssız elektrik üreticilerine ödenecek ihtiyaç fazlası enerjisi bedeli için kademeli tarife esas alınacak.

Üreticinin serbest tüketici olup olmaması ve mahsuplaşmanın saatlik veya aylık olarak yapılması arasında herhangi bir ayrım yapılmaksızın, üreticilere ödenecek ihtiyaç fazlası elektrik bedeli için kademeli tarife esas alınacak.

Saatlik mahsuplaşma işlemi sonucunda tüketimin üretimi geçmesi halinde, saatlik mahsuplaşma neticesinde net tüketim üzerinden kademeli tarife uygulaması yapılacak.

Ayrıca, aylık mahsuplaşma kapsamındaki tesislerde mahsuplaşılmamış ham tüketim değerleri esas alınarak tüketici ve tedarikçiler için kademeli tarife uygulanacak.

Etiketler : Elektrik fiyatları FATURA Saatlik mahsuplaşma
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX