0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
31 Mayıs 2019 Cuma 08:00:00 - Güncelleme:31 Mayıs 2019 Cuma 08:00:00

'El çabukluğu yapanlara fırsat vermeyeceğiz'

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım, '31 Mart'ta  akla hayale gelmeyen hilelerle karşı karşıya geldik. Başkanlığı el çabukluğuyla almak isteyenlere bu sefer fırsat vermeyeceğiz' dedi. 

Binali Yıldırım, HAK-İŞ Konfederasyonu'nun İstanbul Temsilciler Toplantısı'nda konuştu. Yıldırım, hayatı boyunca makamları insana hizmet etmek için tercih ettiğini ve kendisi için en büyük makamın, insanların gönlünde oluşan yer olduğunu belirterek, “Seçimler oldu bitti ama kavgası, tartışması bitmedi. O halde ne yapacağız? Bu tartışmayı bitireceğiz. Öyle bir bitireceğiz ki, kimsenin sesi soluğu çıkmayacak” dedi. 

OYLAR SAKAT HALE GELDİ 

31 Mart seçimlerinde yaşananlara değinen Yıldırım, “İBB Başkanlığı'nı el çabukluğuyla almak isteyenlere bu sefer fırsat vermeyeceğiz. 31 Mart'ta akla hayale gelmeyen işlerle, hilelerle, yolsuzluklarla karşı karşıya geldik. Yüksek Seçim Kurulu'nun sandık kurullarını kanunun emrettiği şekilde değil, tamamen İlçe Seçim Kurulları'nın keyfi kararlarıyla oluşturulması ve bu görevlilerin yaptığı iş ve işlemler, görev aldıkları sandıklardaki oyları sakat hale getirmiş, seçimin sonucunu etkileyecek bir durum meydana getirmiştir” ifadelerini kullandı. 

MİLLİ İRADENİN TEŞEKKÜLÜ 

“Ortada bir mağduriyet şarkısıdır dolanıyor” diyen Yıldırım, bu konuda birkaç şey söylemek istediğini belirterek şunları kaydetti: “Biz bu seçimlerin tekrarlanmasını asla istemedik. Bunu bütün milletimizin ve İstanbulluların bilmesini istiyorum. Biz, öncelikle oy kaydırmalarını, oy hırsızlığını ve türlü türlü olumsuzluklar ve organize kötülükleri görünce 'Gelin bu oyları yeniden sayalım. Kimsenin aklında bir şüphe kalmasın. Seçimler hakkında da şaibeler ortadan kalksın.' dedik. Biz İstanbulluların hakkının ve milli iradenin teşekkül etmesinin peşindeyiz.” 

Etiketler :
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX