• BIST
  1330.87
 • Dolar
  7,8109
 • Euro
  9,4982
 • Altın
  460,7340
0530 708 54 54
0530 708 54 54
29 Ocak 2019 Salı 08:31:00 - Güncelleme:29 Ocak 2019 Salı 08:33:00

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve 2 yönetici, CHP'liler tarafından darbedildi

CHP Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve 2 yönetici, CHP Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı Emin Atmaca ve beraberindekiler tarafından darbedildi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eyüpsultan İlçe Başkanı Sinan Akçiçek ve 2 yönetici, ilçe binasına gelen kişilerce darbedildi. 
 
Alınan bilgiye göre, ilçe binasına gelen CHP Eyüpsultan Belediye Başkan aday adayı Emin Atmaca ve beraberindekiler, Akçiçek ile ilçe yöneticisi Nuri Telek ve belediye meclis üyesi Ali Haydar İşkar'a demir çubuklarla saldırıda bulundu. 
 
Darp sonucu yaralanan 3 kişi, Çapa'da bulunan İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan yaralıların durumlarının iyi olduğu bildirildi.
 
Olay yerine gelen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu akşam ilçe teşkilatına yönelik bir saldırı gerçekleştiğini belirterek, "İlçe başkanımız ve yöneticilerimiz kaba kuvvetle darbedilmişler. Şimdi yaralanan yöneticilerimizi ve ilçe başkanımızı hastaneye gönderdik. Bundan sonra olayın ne olduğunu aydınlatma görevi kolluk kuvvetlerimizde. Hayati tehlike yok, travma nedeniyle vücutlarının belirli bölgelerinde yaralanmalar var. 2 ilçe yöneticimiz ve ilçe başkanımız yaralı, toplam 3 kişi. Gelen grubun kim olduğu konusunda bir bilgi yok." dedi.
 
Kaftancıoğlu, olayda silah kullanıldığı yönünde bir bilginin bulunmadığını sözlerine ekledi.
 
Olayın, belediye başkanlığı adaylık yarışından kaynaklandığı belirtildi.
 
OLAYLA İLGİLİ BİR KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

 
Bu arada polis ekiplerinin olay yerindeki incelemeleri devam ederken, olaya karıştığı belirtilen şüphelilerden Mehmet Sena Atmaca, üzerinde ruhsatlı silahıyla olay yerine yakın noktada gece bekçileri tarafından gözaltına alındı. 
 
Atmaca, daha sonra ifadesi alınmak üzere Eyüpsultan Polis Merkezi'ne götürüldü. 
 
AKÇİÇEK ŞİKAYETÇİ OLDU
 
Hastanedeki tedavisi sonrası Eyüpsultan Polis Merkezi'ne giden Akçiçek, saldırganlarla ilgili şikayetçi oldu.
 
Akçiçek, polis merkezi önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, olayın kavga değil, saldırı olduğunu söyledi.
 
Saldırıyı gerçekleştiren kişinin partiden belediye başkan aday adaylığı başvurusu yaptığını ancak aday gösterilmediği için bu çirkin olayı azmettirdiğini öne süren Akçiçek, "Şahsımıza değil, partimize yönelik bir saldırıdır. Bununla ilgili de gerekli şikayetlerimizi karakolda verdik. Yaralanan arkadaşlarımız var. Bu arkadaşlarımızla ilgili de darp raporlarını aldık ve artık olay adli bir olay. Adliyede devam edecektir." diye konuştu.

(AA)