• BIST
  1330.87
 • Dolar
  7,8144
 • Euro
  9,4936
 • Altın
  460,6230
0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Eylül 2018 Perşembe 00:00:00 - Güncelleme:19 Eylül 2018 Çarşamba 22:03:00

Çatışmasızlık bölgesi TSK'nın kontrolünde

Milli Savunma Bakanı Akar, TSK unsurlarının Rus birlikleriyle koordineli, müşterek devriye dahil İdlib'de tüm görevleri etkin bir şekilde yerine getireceğini söyledi. 

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen Gaziler Günü Töreni'nde yaptığı konuşmada İdlib'de barış ve istikrarın sağlanması, masum insanların zarar görmemesi için yoğun çaba içinde olduklarını söyledi. 

YENİ KRİZLER ÖNLENDİ 

Başkan Erdoğan'ın gayretleriyle Soçi'de Rusya Federasyonu ile yapılan toplantının olumlu şekilde sonuçlandığını hatırlatan Akar, şunları kaydetti: “Rusya'nın da olumlu yaklaşımı neticesinde İdlib'de büyük bir insani trajedi ve yeni krizler yaşanmasının önüne geçilmiş, taraf ülkeler ve bölge halkı için önemli kazanımlar sağlanmıştır. Böylece bölgede barış ve istikrarın sağlanması mümkün hale gelmiştir. 

KAHRAMANLIK ABİDELERİ 

Astana süreci doğrultusunda İdlib'de teşkil edilen gözlem noktalarımız ve bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları faaliyetlerini etkin bir şekilde yerine getirmeye devam etmektedir. Müşterek devriye dahil buradaki faaliyetlerimiz, Rusya Federasyonu ile koordineli olarak devam edecektir.” Gazilere de seslenen Bakan Akar, birlik, bütünlük, kardeşlik içinde yaşanmasının şehit ve gazilere borçlu olunduğunu vurguladı. Onların Türk kahramanlık ve fedakarlığının ölümsüz abideleri olduğunu söyleyen Akar, yazılan kahramanlık destanlarının sonsuza kadar yaşayacağını aktardı.