0530 708 54 54
0530 708 54 54
23 Haziran 2022 Perşembe 16:00:00 - Güncelleme:23 Haziran 2022 Perşembe 16:00:00

AK Parti'den muhalefetin ek bütçe iddialarına yanıt: Kirli bir algı oluşturuyorlar! Kılıçdaroğlu ne kadar zam aldı açıklasın

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın ek bütçe artışı ile ilgili ortaya atılan iddialara yanıt verdi. Ünal, muhalefetin kirli bir algı peşinde olduğunu belirtti, Erdoğan'ın bir artış talebi olmadığını söyledi. Ünal, Cumhurbaşkanı ek bütçesi ile emekli vekillerin, emekli cumhurbaşkanlarının maaşlarının endeksli olduğunu, diğer emekliler gibi maaşlarda artış olabilmesi için bu adımın atıldığını söyledi. Ünal, Kılıçdaroğlu'nun da bu artıştan yararlandığını vurguladı, "Kılıçdaroğlu açıklasın kendi maaşında ne kadar artış olmuş" dedi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, muhalefetin ek bütçe iddialarına yanıt verdi. Ünal, Başkan Erdoğan'ın bir artış talebi olmadığını belirtti, emekli maaşlarının Cumhurbaşkanı bütçesine endeksli olduğunu ifade etti. Ünal, Kılıçdaroğlu'nun da artıştan aynı oranda faydalandığını belirtti, muhalefete bir de çağrıda bulundu.

AK PARTİLİ ÜNAL: CUMHURBAŞKANIMIZ ÖDENEK ARTIŞI TALEP ETMEDİ

2020 yılında Cumhurbaşkanımıza yüzde 7, 2021 yılında yüzde 14,7 şimdi de sayın Cumhurbaşkanımız ödeneğiyle ilgili artış talep etmedi. Milletvekilleri, eski başbakanlar, bunların emekli maaşı Sayın Cumhurbaşkanımıza endeksli.

Emekli maaşlarında herhangi bir artışın olmamasına neden oluyordu. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu artışa gösterdi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir talebi olmadı ancak emekli maaşlarının endeksli olmasından dolayı diğer emeklilere yapılan artış milletvekilleri, eski başbakanlar, eski cumhurbaşkanlarına yansıtıldı.

MUHALEFETE ÇAĞRI: GELİN ENDEKSLİ OLMAKTAN ÇIKARALIM

Ben buradan bir çağrı yapıyorum; Buyurun emeklilerin maaşlarını Sayın Cumhurbaşkanımıza endeksli olmaktan çıkaralım. Sayın Kılıçdaroğlu açıklasın; kendi maaşında ne kadar artış olmuş. Bu son derece artniyetli ve çirkin bir açıklama. Bunun böyle olduğunu kendileri de biliyor. Sayın Kılıçdaroğlu ile bu konu konuşuldu. Emekli olmuş, eski milletvekilleri, buraya geldiler ve bu konuda ortaya çıkacak mağduriyetten dolayı duydukları rahatsızlıkları dile getirdiler.

"CUMHURBAŞKANIMIZ MAĞDURİYET NEDENİYLE ARTIŞA ONAY VERDİ"

Sayın Cumhurbaşkanımızın herhangi bir talebi olmadığı halde 3 bin milletvekili ve ailelerinde ortaya çıkacak mağduriyet nedeniyle artışa onay verdi.

Milletvekili emekli maaşlarını, Cumhurbaşkanı ödeneğine endeksli olmaktan bunu çıkaralım demiştik. Buyursunlar, bunu Cumhurbaşkanı'nın ödeneğine endeksli olmaktan çıkaralım.

Etiketler : 0
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX