• BIST
  1556.77
 • Dolar
  7,4837
 • Euro
  9,0392
 • Altın
  442,0420
0530 708 54 54
0530 708 54 54
20 Haziran 2019 Perşembe 08:00:00 - Güncelleme:20 Haziran 2019 Perşembe 08:00:00

'Bu millet kimin, kiminle yol yürüdüğünü biliyor'

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yıldırım CHP'ye, 'Bir yandan destek isteyip, diğer yandan da HDP'yi görmezden gelmeyin' diye seslendi. 

Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, ana muhalefet partisine, “Bir yandan destek isteyip diğer yandan da HDP'yi görmezden gelmeyin.' İşte söyledikleri budur. Bu millet kimin kimle yol yürüdüğünü çok iyi biliyor” sözleriyle tepki gösterdi. Bağcılar Belediyesi tarafından düzenlenen “7 Bölge 7 Renk Festivali”nde vatandaşlara İstanbul seçimlerinin yenilenme sebeplerini anlatan Yıldırım,”Biz hiçbir zaman bu seçimin yenilenmesini istemedik. 'Oyları yeniden sayalım, İstanbulluları zahmete sokmayalım, hak yerini bulsun, kim kazandıysa o yoluna devam etsin.' Buna hiçbir zaman razı olmadılar” dedi. 

AY YILDIZLI BAYRAK DİYENLER 

Cumhur İttifakı adayı olarak seçime girdiğine vurgu yapan Yıldırım, “Bu ittifakta ay yıldızlı bayrak diyenler var, vatan toprağı var diyenler var. Millet, devlet var diyenler var. Bu ittifak Türkiye'nin istikbalinin ve istiklalinin teminatıdır” ifadelerini kullandı. Selahattin Demirtaş'ın CHP adayına destek istemesine değinen Yıldırım şunları söyledi: “Bugün bölücü PKK terör örgütünün, yan örgütünün önemli isimlerinden biri açıklama yaptı. Diyor ki 'CHP adayı İmamoğlu'nu destekleyeceğiz.' Ama ilave ediyor, 'HDP'siz hiçbir şey daha güzel olmaz.' Yani diyor ki bizim sizinle beraber hareket ettiğimizi gizlemeyin. İşte söyledikleri budur.” 

'SANDIĞA GİDİN' ÇAĞRISI 

Binali Yıldırım, seçmenlere pazar günü sandığa gitme çağrısında bulunarak, “Gün geldi çattı. Pazar günü sandığa gidiyoruz. Evlatlarımızın daha güzel yarınlara hazırlanmasını istiyorsak mutlaka pazar günkü seçimlere büyük bir çoğunlukla katılacağız” değerlendirmesinde bulundu.