0530 708 54 54
0530 708 54 54
11 Ocak 2023 Çarşamba 12:54:00 - Güncelleme:11 Ocak 2023 Çarşamba 12:54:00

Başörtüsü için anayasa değişikliği teklifinde tarih belli oldu

Kaynak: TRT Haber

ABONE OL

AK Parti Grup Başkanı Yılmaz, başörtüsüne anayasal güvence teklifinin, gelecek hafta TBMM Anayasa Komisyonunun gündemine alınacağını bildirdi.

AK Parti heyeti anayasa değişikliği teklifi ile ilgili MHP grubunu ziyaret etti.

AK Parti Grup Başkanı İsmet Yılmaz, başörtüsüne anayasal güvence teklifinin, gelecek hafta TBMM Anayasa Komisyonunun gündemine alınacağını açıkladı.

Yılmaz, muhalefetin anayasal teklif için görüşme talebinin reddedilmesiyle ilgili de şunları söyledi:

"Kim ne yaptı, niye yaptı? En güzel kararı millet verir. Söz de karar da milletin diyoruz ya milletin verdiği kararın bugüne kadar şaştığı görülmemiştir. Genel Kurul'da uzlaşmaya açığız, komisyonlarda uzlaşma açığız. Yeter ki soru ortadan kalksın. Bizim amacımız üzüm yemek. Biz başkaları gibi amacımızın dışında bir siyasi amacımız yok. Milletimizin gündemine getirilen suni gündemin ortadan kaldırılmasıdır. Hem kuvvetler ayrılığı diyeceksiniz hem anayasada açık vardır hiç kimse hakimlere telkin de dahi bulunamaz diyeceksiniz. Ama ondan sonra da bir mahkemeye gideceksiniz diyeceksiniz hakime. Bu milleti memnun eder mi? Bir millewtvekişli yasaları çıkartır ve yasaları çıkartınca da bu yasalara kendisi uyması lazım. Çıkarttığınız yasalara uymazsanız hukukun üstünlüğü denir mi, hukuk devleti denir mi? Bu yapıldı. "

"TEKLİFİN 400'Ü AŞAN BİR OYLA KABUL EDİLECEĞİNİ UMUYORUZ"

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay da teklifin, "400'ü aşan bir kabul oyu ile teklifin Meclis'ten geçeceğini umuyoruz" diye konuştu.

Etiketler : ak parti ismet yılmaz anayasa değişikliği teklifi
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX