0530 708 54 54
0530 708 54 54
30 Temmuz 2021 Cuma 14:45:00 - Güncelleme:30 Temmuz 2021 Cuma 15:35:00

Başkan Erdoğan: Hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyeceğiz

Başkan Erdoğan, Çamlıca Camisi'ndeki cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. Türkiye'nin gündemini oturan orman yangınlarına ilişkin konuşan Erdoğan, "Sel felaketinde nasıl kimseyi mağdur etmediysek burada da aynısını yapacağız."dedi. Erdoğan,"Ülkemizin değişik yerlerinde çıkan yangınlarla ilgili soruşturma yoğun bir şekilde devam ediyor. Burada acaba herhangi bir suikast, bu tür şeyler var mı yok mu bunların üzerinde duruluyor." THK uçakları" tartışmalarına da noktayı koyan Erdoğan, "THK'nin elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok" ifadelerine yer verdi.

Başkan Erdoğan, Çamlıca Camisi'ndeki cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı açıklamada, "Ülkemizin değişik yerlerinde çıkan yangınlarla ilgili soruşturma yoğun bir şekilde devam ediyor. Burada acaba herhangi bir suikast, bu tür şeyler var mı yok mu bunların üzerinde duruluyor." ifadelerini kullandı.

Yangın söndürme çalışmalarına ilişkin Erdoğan, "THK'nin elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok. 45 helikopter ile ve bunlar fonksiyonel helikopterler, bunlarla çalışıyoruz. İnsansız hava araçlarımızla bölgelerin durumunu sürekli inceliyoruz." dedi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar:

Ülkemizin değişik yerlerinde çıkan yangınlarla ilgili soruşturma yoğun bir şekilde devam ediyor.

Burada bile siyaset, burada bile spekülasyonlar, burada bile maalesef siyasi partilerin yaklaşım tarzları gerçekten üzüntü verici.

(Çeşitli noktalarda çıkan yangınlarla ilgili soruşturma) Burada acaba herhangi bir suikast, bu tür şeyler var mı yok mu bunların üzerinde duruluyor.

THK'nin elinde buralarda rahatlıkla kullanılabilecek uçak falan yok.

45 helikopterle ve bunlar fonksiyonel helikopterler, bunlarla çalışıyoruz.

İnsansız hava araçlarımızla bölgelerin durumunu sürekli inceliyoruz.

(Yangınla mücadele) Bugün itibarıyla uçak sayımız 5-6'ya çıkmış vaziyette. Bu uçaklardan Rusya'dan ve Ukrayna'dan aldığımız uçaklar var.

1140 noktada orman yangınlarıyla şu anda mücadele devam ediliyor.

Etiketler :