0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
30 Nisan 2022 Cumartesi 19:47:00 - Güncelleme:30 Nisan 2022 Cumartesi 20:59:00

Başkan Erdoğan'dan Almanya'ya 'Kavala' tepkisi

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nda düzenlenen iftar programında konuştu. Başkan Erdoğan, Alman Büyükelçi Schulz'un, ülkesinin Kavala açıklamaları nedeniyle Dışişleri Bakanlığına çağrılmasına atıfla, "Dışişlerimiz hesabını aynı şekilde sordu." dedi.

Başkan Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar:

Cumhur İttifakı olarak 2023 Haziran'ında hedefimize ulaşana kadar durup dinlenmeden çalışacağız.

AK Parti'de görev üstlenmek her türlü mağdurların yanında olmak demektir. AK Parti 20 yıllık iktdarında kalkınma reformlarıyla gönüllerde yer etmiştir. Seçimlerdeki başarımızı geceli gündüzlü çalışarak ülkemize kazandırdığımız eserlere borçluyuz. Milletimiz bugün yaşanan sıkıntıları çözebilecek tek partinin AK Parti olduğunu biliyor.

Şu anda hamdediyorum. Arkadaşlarımın verdiği bilgiye göre 10 bin kardeşimiz bir araya gelmiştir. Bunun için yılın her günü milletimizle birlikte olmalıyız, milletimizin sevinciyle sevinmeliyiz.

Türkiye geliştikçe, büyüdükçe tüm bölgemizin hatta dünyanın tüm dikkatini üstünde toplamayı başardı. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline getireceğiz.

"TÜRKİYE GELİŞTİKÇE TÜM DÜNYANIN DİKKATİNİ ÜSTÜNDE TOPLAMAYA BAŞLADI"

Türkiye geliştikçe, büyüdükçe, güç ve imkan sahibi oldukça tüm bölgemizin hatta tüm dünyanın dikkatini üstünde toplamaya başladı. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisi haline getireceğiz.Çünkü biz "teşebbüs dahi edilemez" denilen ne varsa hepsini gerçekleştirdik. Demokratik reformlardan altyapı eserlerine yapılamaz denilen her şeyi başardık. Geçmişte ülkemizin önünde hangi engeller varsa hepsini yıkıp geçtik. Geçmişte terör örgütlerinin, vesayet odaklarının cirit attığı Türkiye bugün en güvenli ülkeler arasına girdi.

"Biz her gün ülkemizi Rusya-Ukrayna Savaşı'nın etkilerinden uzak tutmak için çalışıyoruz"

Biz ülkenin bugünkü sorunlarını çözeceğimizi söylüyoruz. Biz her gün milletimizi hepimizin canını yakan hayat pahalılığına karşı korumak için uğraşıyoruz. Biz eser, hizmet, vizyon diyoruz. Bir hafta içerisinde Rusya Devlet Başkanı Putin ile 2 kez, Ukrayna Devlet Başkanı Zelenski ile aynı şekilde, BM Genel Sekreteri Guterres ile 2 kez görüştüm. Biz barışı nasıl sağlayacağız bunun için uğraşıyoruz. Biz her gün ülkemizi Rusya-Ukrayna Savaşı'nın etkilerinden uzak tutmak için çalışıyoruz.

(Almanya'ya Kavala tepkisi) Dışişlerimiz hesabını aynı şekilde sordu.

PKK'yı İstanbul Büyükşehir Belediyesi, belediyeye doldurmanın gayreti içerisinde ve dolduruyor. Bunların da hesabını soracağız. Bunların tek derdi sürekli sallanıp duran 6'lı masalarını ayakta tutmak. Sadece menfaatte, görünüşte birleşenlerin taksimatta ayrılmaları kaçınılmazdır.

Etiketler : Başkan Erdoğan AK Parti iftar programı
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX