• BIST
  1328.73
 • Dolar
  7,8187
 • Euro
  9,3602
 • Altın
  449,5470
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
26 Ocak 2019 Cumartesi 15:56:00 - Güncelleme:26 Ocak 2019 Cumartesi 17:24:00

AK Parti Gaziantep adaylarını açıklayan Başkan Erdoğan'dan Suriye mesajı: Oldu oldu, olmadı bir gece ansızın gereğini yaparız

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Karataş Spor Salonu'nda AK Parti Gaziantep İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı. Başkan Erdoğan, gıda fırsatçılarına yönelik, "Dolar düştü, borsa yükseldi. Marketlere bakıyoruz, maalesef fiyatlar üreticinden alındıktan sonra aracılar vasıtası ile tırmandırılıyor. Bunun adı fırsatçılıktır, riyakarlık, tefeciliktir." dedi. Erdoğan ayrıca Suriye'de önceliğin siyaset ve diplomasi yolları olduğunun vurgusunu yaparak şunları söyledi; "Gerektiğinde askeri yöntemlerden de kaçınmayacağımızı da Fırat ve Zeytin Dalı harekatları ile gösterdik. Oldu - oldu, olmadı bir gece ansızın ordayız. İstiklalimizden asla taviz vermeyiz."

Son dakika: Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Şahinbey Karataş Spor Salonu'nda AK Parti Gaziantep İlçe Belediye Başkan adaylarını açıkladı.

İŞTE AK PARTİ'NİN GAZİANTEP İLÇE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLARI:

ARABAN: Mehmet Özdemir

İSLAHİYE: Kemal Vural

NİZİP: Mehmet Sarı

NURDAĞI: Ökkeş Kavak

ŞAHİNBEY: Mehmet Tahmazoğlu

ŞEHİTKAMİL: Rıdvan Fadıloğlu

YAVUZELİ: Mustafa Kemal Sakaroğlu

OĞUZELİ: Mehmet Sait Kılıç (Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayı)

KARKAMIŞ: Mehmet Seydi Yılmaz (Cumhur İttifakı kapsamında MHP adayı)

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

GAZİANTEP TÜM DÜNYAYA İNSANLIK DERSİ VERDİ

"31 Mart akşamında Gaziantep ile birlikte yeni destanlar yazacağız. Gaziantep tüm dünyaya insanlık dersi verdi. Şehir nüfüsunun neredeyse yüzde 20'sine ulaşan muhacirlere, ensarlık yapan Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Ülkemizin huzurunu bozmak, fitne sokmak için çırpınan içerideki gafillere, teröristlere, ajanlara itibar etmeyen Gaziantepli kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum."

GAZİANTEP'E BUGÜNE KADAR 35 KATRİLYONLUK YATIRIM YAPTIK

"Bugüne kadar belediyelerimizde görev yaparak, Gaziantep'e hizmet etmiş kardeşlerime şükranlarımı sunuyorum. Cumhur İttifakı ile kurduğumuz gönül birliğine özellikle sahip çıkacak ve inşallah hep birlikte en yükseğe taşıyacağız. Biz hükümetlerimiz olarak dönemimizde Gaziantep'e bugüne kadar 35 katrilyonluk yatırım yaptık. Eğitimde 10 bin 830 yeni derslik inşa ettik. Gaziantep'e 33 bin seyirci kapasiteli bir stadyum inşa ettik. İçinde Millet Kıraathanesinin de olduğu 65 bin metrekarelik ikinci bir millet bahçesini de eski stadyumun yerine yapıyoruz. Gaziantep'e yerel ve yatay mimari ilkesiyle 50 bin konutluk yeni bir şehri, tüm ticari sosyal ve kültürel alanlarıyla birlikte kuruyoruz"

BAY KEMAL BİZİM İCRAATIMIZIN ULAŞTIĞI YERE, SENİN HAYALLERİN BİLE ULAŞAMAZ

Şanlıurfa - Gaziantep hızlı tren projesinin etüt çalışmaları sürüyor. Gaziray'ın yapımı devam ediyor. Bu dev bir yatırım. CHP'nin yapabileceği bir iş değil. Bay Kemal bizim icraatımızın ulaştığı yere, senin hayallerin bile ulaşamaz. Havalimanın kapasitesini yıllık 5 milyon yolcuya çıkarmak için yeni bir terminal ve apronu seneye inşallah tamamlıyoruz.

1998 YILINDA BABA ESED İLE TÜRKİYE BİR ADANA MUTABAKATI ANLAŞMASI İMZALADI

Türkiye'nin Suriye, Irak, Balkan politikalarını anlamak isteyenler gelip Gaziantep'e baksınlar. Biz burada huzur içinde yaşarken yanı başımızdaki kardeşlerimizi zalimlerin varil bombalarına bırakamayız. Diyorlar ki Türkiye'nin Suriye'de ne işi var? Onlara şunu deyin, 1998 yılında Baba Esed ile Türkiye bir Adana Mutabakatı anlaşması imzaladı. Bu anlaşma hala hükmü icraa gerekiyor. 2001'de bu yine yenilendi, ve bu daha sonra aynı kararlılıkla şu anda da hükmünü icraa etmektedir. Mesele DEAŞ, Suriye, Irak meselesi değil, burada çok daha derin bir oyun ve karmaşık hesaplar var. DEAŞ ile mücadelede somut başarıları olan tek ülke Türkiye'dir.

OLDU - OLDU, OLMADI BİR GECE ANSIZIN ORDAYIZ. İSTİKLALİMİZDEN ASLA TAVİZ VERMEYİZ

Suriye'de güvenli yerleri çoğalttıkça bu yükü hafifleteceğiz, 300 bine yakın Suriyeli topraklarına döndü. Önceliğimiz Siyaset ve Diplomasi yollarını sonuna kadar kullanmaktır. Gerektiğinde askeri yöntemlerden de kaçınmayacağımızı da Fırat ve Zeytin Dalı harekatları ile gösterdik. Oldu - oldu, olmadı bir gece ansızın ordayız. İstiklalimizden asla taviz vermeyiz.

Dolar düştü, borsa yükseldi. Marketlere bakıyoruz, maalesef fiyatlar üreticinden alındıktan sonra aracılar vasıtası ile tırmandırılıyor. Bunun adı fırsatçılıktır, riyakarlık, tefeciliktir.

Başkan Erdoğan tanıtım toplantısı öncesi ilk olarak Şahinbey Karataş Spor Salonu dışında bulunan vatandaşlara seslendi;

"Gaziantep'i çok sevdik, Gaziantep de bizi çok sevdi. O sevgi bizi öyle yerlere taşıdı ki, şimdi 20 yıl önceki Gaziantep'i düşünün bir de şimdikini nereden nereye geldik? 16 yılda Gaziantep'e 35 katrilyonluk yatırım yaptık. Çünkü Gaziantep ve Gaziantepli buna layıktı. Bu Zillet ittifakı'na, Cumhur İttifakı olarak gereken dersi veriyor muyuz?"