0530 708 54 54
0530 708 54 54
24 Temmuz 2022 Pazar 22:48:00 - Güncelleme:24 Temmuz 2022 Pazar 22:48:00

Bakan Varank'tan tahıl anlaşmasını kendine mal etmeye çalışan muhalefete: Hayret ki ne hayret

Kaynak: AA

ABONE OL

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, muhalefetin tahıl koridoru anlaşmasına yönelik açıklamalarına tepki gösterdi. Bakan Varank, "Bir tane vekil çıkmış 'Bu anlaşma Montrö'nün eseridir' diyor. Başka birisi çıkmış, Meclis açıldığında Lozan Antlaşması'nın bayram ilan edilmesi için kanun teklifi vereceklerini söylüyor. Hayret ki ne hayret." ifadelerini kullandı. Bakan Varank, tüm dünyanın takdir ettiği tahıl anlaşmasını muhalefetin bu şekilde kendilerine mal etmeye çalışmasının kara mizah konusu olduğunu söyledi.

Bakan Varank, Giresun Üniversitesi Ömer Halisdemir Konferans Salonu'nda düzenlenen "DOKAP-DOKA Projeleri Toplu Açılış ve İmza Töreni"nde konuştu.

"Türkiye tahıl krizinde de tarihi bir rol oynadı"

Bakan Varank, Karadeniz'in karşı kıyılarında bir süredir devam eden Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşa değinerek, bu savaşın getirdiği ölüm ve gözyaşlarının ağırlığının her geçen gün arttığına işaret etti.

Bunun yanında savaşın Kovid-19 salgını ile sarsılan ve salgının etkilerini atlatmaya çalışan ekonomileri yeni çıkmazlara sürüklediğini belirten Varank, "Riskleri ve öngörülemezliği artırmıştır ama en önemlisi Rusya-Ukrayna savaşı biliyorsunuz dünyayı bir gıda krizine doğru sürüklüyordu. Birçok ülke dünyanın tahıl ambarı Ukrayna'dan ithal ettikleri tahıllarla yıl boyunca nüfuslarını besliyor. Türkiye savaşın başından beri izlediği dış politika sayesinde savaşın iki tarafının güvenebileceği tek ülke olarak bu tahıl krizinde de tarihi bir rol oynadı." diye konuştu.

Bakan Varank'tan muhalefete: Tahıl anlaşmasını kendilerine mal etmeye çalışmaları tam bir kara mizah konusu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, tahıl koridoru anlaşmasını kendilerine mal etmeye çalışan muhalefeti eleştirerek, 'Bir tane vekil çıkmış 'Bu anlaşma Montrö'nün eseridir' diyor. Başka birisi çıkmış, Meclis açıldığında Lozan Antlaşması'nın bayram ilan edilmesi için kanun teklifi vereceklerini söylüyor. Hayret ki ne hayret. Tüm dünyanın takdir ettiği tahıl anlaşmasını da kendilerine bu şekilde mal etmeye çalışmaları aslında tam bir kara mizah konusu.' ifadelerini kullandı.

Etiketler : Mustafa Varank Hayret ki ne hayret kara mizah tahıl anlaşması
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes