• BIST
  118829
 • Dolar
  6,8658
 • Euro
  7,7572
 • Altın
  392,6260
0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
13 Eylül 2019 Cuma 14:46:00 - Güncelleme:13 Eylül 2019 Cuma 15:42:00

Bakan Soylu, Diyarbakırlı anneleri ziyaret etti

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Diyarbakır'da HDP binası önünde nöbet tutan anneleri ziyaret etti. Dün bir kızın ailesine kavuşturulduğunun müjdesini veren Bakan Soylu nöbet tutan anneler için 'Demiri eritecek yürekleri var, yaptıkları çok kıymetli. Annelerin yüreği ile terör destekçilerine büyük bir ders vereceğiz' dedi.

Çocukları PKK tarafından dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP binası önünde eylem yapan aileleri ziyaret eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Bu bir siyasi partinin bir terör örgütüne kendisini kullandırmasının sonunu oluşturacak hayırlı ve güçlü bir adımdır" ifadesini kullandı. Soylu, "Annelerin acılarını bu topraklarda bitireceğiz" dedi.

Çocukları dağa kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturan ailelerin eylemi 11. gününde devam ediyor.

Ailelere bir destek ziyareti de İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'dan geldi. Ailelere, "Cumhurbaşkanı'nın selamını getirdim, yalnız değilsiniz" diye seslenen Soylu, şunları söyledi:

"Ayağınıza sağlık, Allah sizden razı olsun. Sadece kendi çocukları için burada değiller. Bütün ülkemizin çocukları için buradalar. Bütün ülkemiz onları destekliyor. Üzerimize düşen tüm sorumlulukları yerine getiriyoruz. Diyarbakır'da daha dün bir kız çocuğunu annesiyle buluşturmanın gururunu yaşadık."

Bakan Soylu, HDP için de "HDP, bu annelerin masum çocuklarını alıp terör örgütüne katan yapıdır" ifadesini kullandı.

Soylu, "Bu bir siyasi partinin bir terör örgütüne kendisini kullandırmasının sonunu oluşturacak hayırlı ve güçlü bir adımdır. Anneler güçlü bir haykırışı ortaya koyuyor. Güçlü sonuç alacağız. Annelerin acılarını bu topraklarda ve coğrafyada bitireceğiz" diye konuştu.

Soylu, annelerin eyleminin öneminin gelecek yıllarda daha iyi anlaşılacağını ifade etti.