• BIST
  114118
 • Dolar
  6,8673
 • Euro
  7,7588
 • Altın
  398,7370
0530 708 54 54
0530 708 54 54
25 Ağustos 2019 Pazar 10:54:00 - Güncelleme:25 Ağustos 2019 Pazar 15:19:00

Bakan Selçuk'tan özel sınıf iddialarına ilişkin flaş açıklama: Soruşturma başlattık

Devlet okullarında para karşılığı özel sınıf açıldığı iddialarına ilişkin açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu iddialarla ilgili olarak soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk canlı yayında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk özel okulların kapanmasıyla ilgili 'Soruşturma başlatıldı' açıklamasında bulundu.

Bir televizyon programına katılan Bakan Selçuk şunları söyledi;

KAPANAN ÖZEL OKULLAR

Bu yıl başladığımız özel öğretim kurumlarında bazı standartların getirilmesi konusunda çalışmalar var.

Yani bu okulların açılabilmesinin bir takım fiziksel şartların haricinde açan kurumun yetkinliği ile ilgili bazı kriterler ve standartlar üzerinde çalışılıyor ve bu da bitmek üzere.

Binlerce okuldan söz ediyoruz. Bunlardan bir iki tanesinde problem oluyor. Bir okul üzerinden bütün özel okulları yaftalarsak bu gereksiz güvensizlik oluşturuyor. Ama bu tür bir okul varsa da gereğini yapmak öğretmenleri çocukları velileri mağdur etmemek bizim sorumluluğumuz.

Biz bu olayın da farkındayız. Soruşturma başlatıldı. Zaten bildiğimiz bir konu.

KAYIT PARASI VE ÖZEL SINIF İDDİALARI

Okul kayıtlarında zorunlu bağış alınamaz. Özel sınıfla ilgili hangi okulda bu tür fiil işlenmişse bunula ilgili gelen şikayetleri toparlayıp bu okulların tamamına ilişkin soruşturmayı başlattık. Buna asla izin vermeyeceğimizi kararlılıkla ortaya koyduk.

Yazılımımız var. Bu yazılımı kimin hangi okulda ne kadar bağış yaptığını biz izleyebiliyoruz.