0530 708 54 54
0530 708 54 54
15 Haziran 2022 Çarşamba 13:02:00 - Güncelleme:15 Haziran 2022 Çarşamba 13:09:00

Bakan Çavuşoğlu: Tahıl koridoru ile ilgili Rusya'dan cevap bekliyoruz

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Karadeniz'de tahıl koridoru açılmasına ilişkin Rusya'dan cevap beklediklerini açıkladı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tahıl koridoru ile ilgili Rusya'dan cevap bekliyoruz. Taraflar anlaşırsa İstanbul'da detayları görüşeceğiz." dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Tahıl koridoru ile ilgili olarak Rusya'dan cevap bekliyoruz. BM planının işler bir plan olduğunu anlattık. Taraflar anlaşırsa İstanbul'da detayları görüşmek üzere bir araya gelebileceğimizi söyledik." açıklamasında bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, İsveç ve Finlandiya'ya NATO vetosu ile ilgili olarak "Sadece yasa değil yazılı olarak cevap bekliyoruz" dedi.

STOLTENBERG'E YANIT: BU ÇABALARI TAKDİRE ŞAYAN BULUYORUZ

Bakan Çavuşoğlu, Karadeniz'deki mayınların temizlenmesi konusunda, "Şu anki plana göre mayınların temizlenmesine gerek yok, güvenli hatlar açılabilecek." dedi. Çavuşoğlu, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in Türkiye'nin güvenlik endişelerine yönelik yaptığı açıklamalarla ilgili, "NATO genel sekreterinin bu çabalarını biz takdire şayan buluyoruz." ifadelerini kullandı.

Etiketler : Mevlüt Çavuşoğlu Dışişleri Bakanı Tahıl koridoru
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX