0530 708 54 54
0530 708 54 54
SON DAKİKA
03 Ağustos 2022 Çarşamba 15:56:00 - Güncelleme:03 Ağustos 2022 Çarşamba 16:07:00

Bakan Çavuşoğlu: "Tahıl ihracatı anlaşması kalıcı bir barışa sebep olur mu?" konusunu konuştuk

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 'Lavrov ile görüşme gerçekleştirdik. Her iki ülkenin ihracatının önündeki engellerin kaldırılması gündemdeydi. Ateşkes umuduna yönelik beklentilerimizi dile getirdik. Bölgemizin ve dünyanın barışı için çaba göstermeye devam edeceğiz. Türkiye'ye yönelik umut artıyor. Biz de bunu yapıcı bir şekilde değerlendirerek gerek bölgemizin gerekse dünyanın huzuru, barışı için çaba sarf etmeye devam edeceğiz' dedi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ASEAN Dışişleri Bakanları toplantısı sonrası açıklama yaptı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Lavrov ile görüşme gerçekleştirdik. Her iki ülkenin ihracatının önündeki engellerin kaldırılması gündemdeydi. Ateşkes umuduna yönelik beklentilerimizi dile getirdik. Bölgemizin ve dünyanın barışı için çaba göstermeye devam edeceğiz. Türkiye'ye yönelik umut artıyor. Biz de bunu yapıcı bir şekilde değerlendirerek gerek bölgemizin gerekse dünyanın huzuru, barışı için çaba sarf etmeye devam edeceğiz" dedi.

Etiketler : 0
6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanan aydınlatma metnimizi okumak için buraya, mevzuata uygun çerez politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya, gizlilik politikamızla ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.
closeX
<<<<<<< Updated upstream >>>>>>> Stashed changes